بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس طی ۴۳ هفته در فارس

شیراز- ایرنا- مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس عنوان کرد: ۲۱ کارگروه در حوزه‌های مختلف به‌منظور بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در فارس فعال شده‌اند و این رویداد که از سوم خرداد آغاز شده، تا پایان سال ۹۹ طی ۴۳ هفته ادامه می‌یابد.

سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی دوشنبه ۲۳ تیرماه در نشستی خبری که در باغ‌موزه دفاع مقدس فارس برگزار شد، با بیان اینکه این برنامه‌ها با محوریت ارائه به جوانان و نوجوانان صورت می‌گیرد، عنوان کرد: متاسفانه شرایط امروز کشور به علت شیوع کرونا شرایط خاصی است و امسال تجمعات گسترده را برگزار نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه معادل هفت استان کشور از فارس رزمنده به جنگ اعزام شد، بیان داشت: به دلیل اهمیت دفاع مقدس برای فارس، بیش از ۳هزار برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد این رویداد، توسط ارتش، نیروی انتظامی، سپاه و جهاد کشاورزی اجرا می‌شود.

کوشکی همچنین نوید تولید و انتشار یکصد جلد کتاب دفاع مقدس داد و افزود: در سه ماه نخست سال جاری ۲۰ جلد از این آثار در مرحله آماده‌سازی قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با اشاره به اینکه ۴۰۰ یادواره شهدا توسط سپاه اجرا می‌شود، اضافه کرد: برگزاری نمایش میدانی فصل ظهور، اجرای برنامه شب‌های شیدایی در فضای مجازی و اجرای ۴۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی در فارس در زمره این برنامه‌هاست.

وی به انتشار فراخوان آثار و اسناد دفاع مقدس از خانواده‌های شهدا و ایثارگران اشاره و عنوان کرد: این مجموعه در قالب صوت، فیلم، عکس و نامه‌های شهدا گنجینه‌ای ارزشمند خواهد ساخت.

کوشکی ادامه داد: نمایشگاه دفاع مقدس در چهارم مردادماه به‌صورت مجازی راه‌اندازی می‌شود، افزون بر این، ۱۲۴ یادمان شهید را ساماندهی خواهیم کرد و اطلس دفاع مقدس لشکرهای ۳۳ المهدی (عج) و ۱۹ فجر نیز آماده انتشار است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس همچنین به روند تکمیل دانشنامه دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون ۲۳۰۰ مدخل دانشنامه دفاع مقدس با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تعیین شده و در حال تهیه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =