نیروهای مسلح یمن چند پایگاه و مرکز نظامی در خاک عربستان را هدف قرار دادند

تهران - ایرنا - نیروهای مسلح یمن از هدف قرار گرفتن چندین پایگاه و مرکز نظامی در مناطق «ابها»، «جیزان» و «نجران» و تاسیسات نفتی در منطقه صنعتی جیزان در خاک عربستان خبر دادند.

شبکه «المسیره» یمن روز دوشنبه به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح یمن گزارش داد که در این عملیات گسترده که امروز انجام شد، شماری از پایگاههای نظامی و تاسیسات حیاتی دشمن در شهرهای جیزان، نجران و عصیر عربستان مورد هدف موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای مسلح یمن قرار گرفت. 

" یحیی سریع " در بیانیه‌ای افزود: در این عملیات، آشیانه‌های جنگنده‌ها و محل اسکان خلبانان و سامانه «پاتریوت» در «خمیس مشیط» و مراکز نظامی در فرودگاههای أبها، جیزان و نجران مورد هدف قرار گرفت.  

وی تصریح کرد: طی این عملیات همچنین تاسیسات بزرگ نفتی در منطقه صنعتی جیزان هدف قرار گرفت و به لطف خدا این اهداف بصورت دقیق مورد اصابت قرار گرفت. 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: این عملیات با موشک‌های بالستیک که دارای دقت بالا است و تعداد زیادی هواپیمای بدون سرنشین انجام شد.  

سرتیپ سریع همچنین گفت: اردوگاه نظامی «تداوین» در استان مارب به هنگام برگزاری نشست فرماندهان نظامی عربستان با وابستگان آن‌ها مورد هدف قرار گرفت و در این عملیات ده‌ها نفر از آن‌ها کشته و زخمی شدند.  

وی تاکید کرد که این عملیات در پاسخ به جنایات دشمن متجاوز که آخرین مورد آن جنایتی دیروز در " حجه " انجام شده است. همچنین ادامه محاصره یمن و همزمان با سالروز قتل عام حجاج یمنی توسط عربستان در «تنومه»، انجام شد.  

سخنگوی نیروهای مسلح یمن بار دیگر بر عهد مستمر نیروهای مسلح این کشور برای دفاع از کشور و مردم آن تا رسیدن به آزادی و استقلال تاکید کرد.  

وی با هشدار به نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی - آمریکایی گفت: نیروهای مسلح یمن تا زمانی‌که تجاوز متوقف نشود و محاصره برداشته نشود، در آینده به حملات شدیدتر علیه متجاوزان ادامه خواهیم داد.  

پیش از این نیز در ۲۳ ژوئن، نیروهای مسلح یمن چهارمین عملیات بازدارندگی را انجام دادند که طی آن ریاض پایتخت و عمق خاک عربستان ، با تعداد زیادی موشک بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین مورد هدف قرار گرفت.  

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما ظرف تقریباً شش سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است. 

عربستان پس از پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =