معتادان هم کرونا می‌گیرند

خرم‌آباد - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: فرد معتاد به دلیل مصرف مواد مخدر دچار ضعف سیستم ایمنی و سیستم تنفسی بشده که این امر خطر ابتلا شدن به ویروس کرونا را چند برابر می کند.

محمود آشناگر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک باور غلط در میان مصرف کنندگان به مواد مخدر وجود دارد که معتادان کرونا نمی گیرند اما براساس نظریه پزشکان و درمانگران حوزه اعتیاد و متخصصین بیماری‌های عفونی افراد معتاد هم مثل افراد جامعه چنانچه فاصله اجتماعی را رعایت نکنند در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

وی افزود: فرد معتاد قطعاً به دلیل مصرف مواد مخدر دچار ضعف سیستم ایمنی و سیستم تنفسی بوده که این امر خطر ابتلا شدن به این ویروس را چندین برابر می کند.

وی ادامه داد: این باور غلط ناشی از سیاست‌های قاچاقچیان مواد مخدر می باشد که از این ترفند برای فروش مواد مخدر استفاده می کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: بر اساس آخرین شیوع شناسی سال ۹۴ در کشور ۵.۴ دهم درصد بین ۱۵ تا ۶۵ سال معتاد می‌باشند که این آمار در لرستان ۴.۷دهم درصد است و حدود ۱۰۰ هزار نفر معتاد در استان وجود دارد.

آشناگر گفت: با انجام تست بین معتادین متجاهر سه معتاد کرونا مثبت در مراکز وجود دارد که اکنون قرنطینه هستند و باید دیگر افراد مجاز به آن ها تست دهند.

وی ادامه داد: اکنون ۳۹ مرکز اقامتی میان مدت در لرستان وجود دارد که سال گذشته ۱۲ هزار نفر خدمت در این مراکز  ارائه شد اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچگونه پذیرشی در این مراکز نداشته ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =