صحنه‌هایی از خشونت پلیس اسراییل علیه معترضین در قدس

تهران- ایرنا- تجمع مسالمت آمیز صدها نفر از اهالی مناطق مختلف در فلسطین اشغالی در اعتراض به اعمال محدودیت‌ها برای مقابله با گسترش کرونا و همچنین مطالبه گری حقوق خود با رفتار خشونت آمیز نیروهای پلیس و دستگیری شماری از آنها همراه شد.

معترضان شب گذشته عمدتا از جامعه یهودیان ارتدوکس افراطی بودند که نسبت به اعمال قرنطینه و محدودیت‌های مجدد در مناطق محل سکونت خود اعتراض داشتند و از سیاست‌های تبعیض آمیز بین این شاخه از یهودیان و جوامع دیگر رنجیده‌اند.

یهودیان ارتدوکس افراطی که اکثریت آنها از شاخه حریدی هستند  از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا نسبت به سیاست‌های کابینه رژیم صهیونیستی برای اعمال قرنطینه، اعتراض خود را آغاز کردند و با آغاز موج دوم شیوع این ویروس و از سرگیری محدودیت‌ها بار دیگر به خیابان‌ها آمدند.

حضور گسترده این جامعه یهودیت در خیابان‌ها با توجه به زمان بازتاب وقایع آن در رسانه‌ها به نظر از ساعات پایانی روز گذشته آغاز شد و با نزدیک شدن به ساعات نیمه شب با درگیری بین حریدی‌ها و نیروهای پلیس به اوج خود رسید.

در میان صححنه‌های درگیری‌ در زمانی که مردم با آغاز موج دوم کرونا بیشتر به پروتکل‌های بهداشتی توجه می‌کنند، این نکته جالب توجه بود که تذکر یکی از یهودیان ارتدوکس به یک نیروی پلیس برای پوشیدن ماسک با رفتار خشونت آمیز این نیروی پلیس و ضربه مشت به صورت فرد تذکر دهنده مواجه شد و آتش اعتراضات را بر افروخته‌تر کرد.

در گوشه دیگری از صحنه اعتراض‌ها نیز رفتار غیر انسانی افسر ارشد پلیس رژیم صهیونیستی نیز موضوع داغ دیگر این اعتراضات بود. در این صحنه این افسر ارشد پلیس به نظر مانع کمک رسانی نیروهای امدادی به یکی از معترضان که زخمی شده، می‌شود.

شاید این گونه رفتارهای نیروهای رژیم صهیونیستی باعث شد تا معترضان نیز با پرتاب اشیائی از جمله تخم مرغ به سمت نیروهای پلیس و آتش زدن سطل‌های زباله به خشونت‌ها پاسخ بدهند.

درست است که خیابان‌های ناآرام شب گذشته از نیمه شب گذشته تا ساعات بامدادی امروز روی آرامش را به روی خود دید اما این پایان ماجرا نبود و صبح امروز نیروهای شهرداری قدس به سمت معترضانی که در نزدیکی اقامتگاه نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بر افراشتن پرچم مشکی و برخی شعارها تجمع کرده بودند، حمله ور شده و سعی در جمع آوری شعارهای اعتراض آمیز آنها داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =