کلانتری‌های چهارمحال و بختیاری به مراکز مشاوره تجهیز می‌شوند

شهرکرد- ایرنا- معاون اجتماعی نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری از تجهیز تمام کلانتری‌های استان تا پایان سالجاری به مراکز مشاوره خبر داد.

سرهنگ خسرو نجفی روز دوشنبه در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز شهرکرد با اشاره به اهمیت بحث مشاوره در کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین ورودی پرونده به کلانتری و دادگستری‌های استان افزود: با فعال شدن این مراکز مشاوره، ورودی پرونده به کلانتری‌ها کاهش پیدا کرد.

وی اظهار داشت:هم‌اکنون درصد زیادی از پرونده‌هایی که مراکز مشاوره فعال در کلانتری‌ها ارجاع داده می‌شود به صلح و سازش منجر می‌شود و ایجاد امنیت روانی برای افراد مراجعه کننده به کلانتری‌ها از وظایف اولیه مشاوران فعال در این مراکز است.

وی، به فعال شدن سامانه مشاوره تلفنی پلیس در این ایام شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: این سامانه در راستای ارائه مشاوره در حوزه‌های مختلف در ناجا فعال شده است و همه افراد با برقراری تماس با شماره ۰۹۶۵۸۰ و گرفتن کد استان می‌توانند از خدمات مشاوره این سامانه بهره‌مند شوند.

نجفی اظهار داشت: این سامانه با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا به منظور پیشگیری از ابتلا به شیوع بیماری کرونا  فعال شده است، که خدمات مختلف بهداشت روان، مشاوره در حوزه خانواده و روانشناختی را ارائه می‌دهد.

به گفته وی، این سامانه  به منظور ارائه خدمات سریع‌تر به افراد و کاهش مراجعه‌کنندگان به مراکز مشاوره پلیس، همه روزه به‌ جز روزهای تعطیل از ساعت هفت صبح تا ۱۴  فعال شده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به گسترش شبکه‌های مجازی در جامعه افزود: این فضاها باعث شده که سکوت خبری در جامعه از بین برود و اطلاع‌رسانی سریع انجام شود.

وی بر آگاه‌سازی، اطلاع رسانی دقیق، سریع و صحیح از سوی رسانه‌ها در جامعه کنونی تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها باید واقعیت‌های حاکم در جامعه را بیان کنند تا بتوان برای رفع مشکلات و کاستی‌ها برنامه‌ریزی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =