نانوایی های بی کیفیت در کهگیلویه و بویراحمد به تعزیزات معرفی می شوند

یاسوج- ایرنا- معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: نانوایی هایی که نان بی کیفیت تحویل مشتری بدهند، به سازمان تعزیرات حکومتی استان معرفی می‌شوند.

روح الله باقری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازرسی‌ها برای کنترل کیفیت پخت و عرضه در استان به طور مداوم انجام خواهد شد.

وی افزود: بیش از ۶۰۰ واحد خبازی دولتی و نیمه دولتی در استان فعال هستند که ماهیانه بیش از هشت هزار تن آرد دریافت می‌کنند.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این بازرسی‌ها برای تولید نان با کیفیت، برای تحقق اهداف بهداشتی واحدهای خبازی بیش از گذشته نظارت می‌شود.

باقری ابراز داشت: واحدهایی که کیفیت پخت نان آن‌ها مناسب نیست و یا به توصیه‌های بهداشتی بی توجهی کنند، در صورت دریافت گزارش‌های مردمی به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

نانوایی های کهگیلویه و بویراحمد در سراسر استان انتظارات عمومی را برآورده نمی کنند و کیفیت نان که به دست مشتری می رسد، در این استان به هیچ وجه مطلوب و دلخواه مردم نیست.

نانوایی ها بی کیفیتی نان را به خاطر استفاده از آرد نامرغوب می دانند این در حالی است که به گفته مسئولان متولی با کیفیت ترین گندم و آرد در این استان تولید و به دست آن ها می رسد.

سالانه تعدادی از واحدهای نانوایی متخلف در کهگیلویه و بویراحمد پلمپ می شود که در یک مورد آن در سال ۹۲ بیش از ۵۰ نانوایی متخلف پلمپ شد.

ظرف چهار سال گذشته تاکنون ۶بار آرد آلوده کپک زده و حاوی قارچ در شهرستان بویراحمد عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =