اخبار کوتاه دوشنبه در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- فرمانده انتظامی اسفراین از توقیف ۲ دستگاه خودرو نیسان حامل پنج هزار و ۸۵ کیلوگرم سنگ معدنی قاچاق سرب به ارزش بیش از ۳۳۵ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.  

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مجید یگانه پور روز دوشنبه اظهار داشت: ماموران پاسگاه انتظامی عباس آباد در حین گشت زنی در حوزه استحفاظی موفق به شناسایی این خودروها شده و در بازرسی از آنها این میزان مواد قاچاق معدنی را کشف و در این خصوص ۲ متهم را دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل دادند.

وی افزود: خودرو متهمان توقیف و سنگ معدن کشف شده تحویل اداره صنعت و معدن شهرستان اسفراین شد.  

ذخایر سرب و روی معدن ثبت نشده آلبلاغ اسفراین، در بیش از یکسال اخیر هدف دست اندازی و برداشت غیرمجاز سودجویان و برخی افراد محلی قرار گرفته که به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی در برداشت و ریزش چندین باره کوه، تاکنون به مرگ ۶ نفر و مصدومیت شماری دیگر انجامیده است.

در یک سال گذشته ۱۷۰ تن سنگ معدن سرب و روی قاچاق، که از معدن آلبلاغ اسفراین برداشت شده بود، کشف شده است.

برق مرگ جوان ۲۹ ساله بجنوردی را رقم زد 

فرمانده انتظامی بجنورد از مرگ جوانی ۲۹ ساله بر اثر برق گرفتگی خبر داد و گفت: این حادثه امروز در یکی از روستاهای اطراف بجنورد روی داد که با دریافت گزارش آن ماموران پاسگاه انتظامی قتلیش به همراه عوامل امدادی به محل اعزام شدند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد غلامی افزود: تحقیقات اولیه مشخص کرد این جوان ۲۹ ساله هنگام جوشکاری در منزل پدرش دچار برق گرفتگی شده و درگذشته است که علت دقیق تر بروز این حادثه در دست بررسی است.

مرگ راننده ۱۵ ساله بجنوردی
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بجنورد گفت: تخطی از سرعت مطمئنه موجب واژگونی یک دستگاه خودرو پژو و جان باختن راننده نوجوان ۱۵ ساله این وسیله نقلیه شد.

مجید خوش رفتار دوشنبه شب به ایرنا اظهار داشت: این حادثه دوشنبه شب هنگامی روی داد که این خودرو با دو سرنشین ۱۵ و ۱۶ ساله در جاده ارکان بجنورد واژگون شد.
وی افزود: در اثر این حادثه راننده که نوجوانی ۱۵ ساله بود در دم جان باخت و دیگر سرنشین ۱۶ ساله نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.
خوشرفتار خاطرنشان کرد: علت این حادثه سرعت بالا و تخطی از سرعت مطمئنه و ناتوانی راننده در کنترل خودرو عنوان شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =