۱۰ واحد صنفی متخلف در گناوه مهروموم شد

گناوه - ایرنا - مسئول روابط عمومی کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا گناوه گفت: ۱۰ واحد صنفی پرخطر متخلف در هفته اول محدودیت‌های اعمال شده در برابر بیماری کرونا به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی تعطیل و مهروموم شد.

بهروز شهابی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در هفته اول اعمال محدودیت ها ۱۰ واحد صنفی از جمله آرایشگاه‌های زنانه و مردانه مهر وموم و  به ۵۰ واحدصنفی اخطار داده شد که برای برخی پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی گفت: عمده تخلفات واحدهای صنفی استفاده نکردن از ماسک و موادضدعفونی کننده، رعایت نکردن نظافت محیط کار و بی توجهی به اخذ کارت بهداشتی است‌.

شهابی افزود: واحدهای صنفی متخلف که طبق دستور ستاد مقابله با کرونا تعطیل شدند تا اطلاع ثانوع اجازه فعالیت ندارند.

مسئول روابط عمومی کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا گناوه بیان کرد: باتوجه به قرار گرفتن استان بوشهر در وضعیت قرمز و افزایش آمار مرگ و میر و مبتلایان به این بیماری در سطح شهرستان، محدویت‌های جدید اعمال و بازرسان ستاد، روزانه اصناف مختلف را موردنظارت و بازرسی قرار می‌دهند.
وی اظهارداشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف ومردم ضروری است و می‌تواند زمینه ساز قطع زنجیره  ویروس کرونا و کمک به کادر درمانی باشد.

شهابی گفت: باتوجه به الزامی شدن ماسک  از ۱۵ تیرماه در دستگاه‌های اجرایی، ارایه خدمات به افراد بدون ماسک ممنوع است.

مسئول روابط عمومی کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا گناوه افزود: مردم این شهرستان تخلفات مخاطره آمیز علیه سلامت جامعه را به شماره تماس ۱۹۰ وزارت بهداشت و ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.
وی بیان کرد: بازدید تیم‌های گشت مشترک بازرسان ستاد مقابله با کرونا متشکل از فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، اماکن انتظامی و اتاق اصناف از صنوف مختلف به صورت مستمر ادامه دارد و  درصورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی با آنان برخورد می‌کنند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از نقاط با وضعیت قرمز کرونا در کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =