ساماندهی پادگان ۰۷ خرم‌آباد باید براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی باشد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت: مصوبه شورای عالی شهرسازی ملاک عمل در آزادسازی و ساماندهی پادگان تاریخی ۰۷ خرم آباد است.

سید امین قاسمی روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: ساماندهی پادگان تاریخی ۰۷ خرم آباد با توجه به ثبت این پادگان در فهرست آثار ملی، تنها با در نظر گرفتن مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی قابل اجرا خواهد بود.

وی بیان کرد: مجموعه بناهای واقع در پادگان ۰۷ از سلسه بناهای به جا مانده از دوران پهلوی اول در شهر خرم آباد است که با کاربری نظامی احداث شده اند و حفاظت از آنها به عنوان بخشی از تاریخ شهر و همچنین بازخوانی سبک معماری زمان خود که دارای ویژگی های خاصی بوده، بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه با نام محوطه و مجموعه بناهای پادگان ۰۷ خرم آباد به شماره ۳۱۵۶۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه این اثر با پیگیری های اداره کل میراث فرهنگی استان طرح ساماندهی این مجموعه ۲۷ آبان ماه سال ۱۳۹۴ در شورای عالی معماری و شهرسازی مطرح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان ادامه داد: تمامی طرح های قابل اجرا بایستی با توجه به ضوابط و مقررات میراث فرهنگی و بر اساس مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی انجام شود و در این زمینه با شهرداری خرم آباد نیز مکاتباتی صورت گرفته است.

بیش از پنج هزار اثر تاریخی در استان وجود دارد که تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ درفهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =