عملیات اجرایی احداث ۲ فاز تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران آغاز شد

شهرری - ایرنا - عملیات اجرایی ساخت فازهای هفت و هشت تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب پایتخت امروز (دوشنبه) با حضور دکتر رضا اردکانیان وزیرنیرو، مسئولان آب و فاضلاب کشور، استاندار و مسئولان استان تهران آغاز شد.

واحدهای هفت و هشت تصفیه خانه جنوب تهران با روش تصفیه فعال پیشرفته (با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر) با هدف ارتقای سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی، استفاده از پساب تولیدی جهت مصارف کشاورزی و تغذیه مصنوعی آبخوان اجرا شده و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد. 
این تصفیه‌خانه در جنوب تهران در پایین‌دست بزرگراه شهید آوینی، غرب شهرری و شرق جاده قدیم قم واقع شده و فازهای هفت  و هشت این تصفیه‌خانه به مساحت حدود ۱۵ هکتار، در غرب این سایت جانمایی شده است.   

ظرفیت این واحدهای تصفیه ۸۴ میلیون مترمکعب در سال است که قرار شده در مدت ۵۴ ماه به بهره برداری برسد، همچنین این بخش ها ۲۲ گیگاوات در سال برق نیز تولید می کند.

مجموع اعتبارات این پروژه، افزون بر ۶۴۰ میلیارد تومان است که با بهره برداری از آن برای ۳۸۰ نفر به طور مستقیم و ۲ هزار و ۷۰۰ نفر دیگر به طور غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =