شیروان رتبه نخست زکات را در خراسان شمالی دارد

بجنورد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شیروان گفت: این شهرستان در بهار امسال با پرداخت بیشترین میزان زکات استان، رتبه نخست این شاخص را در خراسان شمالی از آن خود کرد.

مرتضی صفی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سه ماهه سال جاری و علیرغم شیوع بیماری کرونا، مردم شهرستان شیروان پنج میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال زکات جمع آوری کردند که به گفته مسوولان استانی، این میزان بیشترین آمار جمع آوری شده زکات در بین شهرستان های استان بوده است.
وی گفت: در مدت مشابه سال قبل مردم شیروان سه میلیارد و ۸۸ میلیون ریال زکات پرداخته بودند که میزان زکات پرداختی امسال آنان نسبت به پارسال، ۸۹ درصد رشد داشته است.

صفی پور با بیان اینکه همه مبالغ جمع آوری شده زکات صرف معیشت مردم شهرستان شده است، افزود: هم اینک در این شهرستان ۷۰ عامل زکات در ۹۶ روستای بخش مرکزی و حومه فعالیت دارند.
رییس کمیته امداد شیروان با تشکر از کلیه مردم و عوامل اجرایی زکات گفت: پرداخت به موقع زکات در رفع مشکلات اقتصادی و کاهش فقر مؤثر است.
هم اکنون ۱۵ هزار و ۷۴۰ نفر مشتمل بر هفت هزار و ۲۵۳ خانوار در شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی هستند.
شهرستان شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =