برنامه‌های اوقات فراغت درقم مجازی برگزار می‌شود

قم – ایرنا - معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم گفت: با توجه به ادامه دار شدن شیوع کرونا، اولویت برنامه‌های اوقات فراغت در قم برگزاری به صورت مجازی است.

محسن فارسی روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رعایت مسائل بهداشتی در صدر تمام اولویت‌ها قرار دارد افزود: فصل تابستان امسال به دلیلی شیوع کرونا متفاوت از سال‌های گذشته است و این موضوع موجب شده تا برنامه ریزی برای اجرای برنامه های اوقات فراغت نیز متفاوت از گذشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم خلاقیت و به کارگیری روش های جدید در غنی سازی اوقات فراغت متناسب با این شرایط اظهار داشت: توجه محض به فضای مجازی موجب آسیب‌های جدید می‌شود که باید به این موضوع نیز توجه داشت و برای آینده برنامه ریزی همه جانبه‌ای انجام گیرد.

فارسی، غنی سازی اوقات فراغت با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و همچنین پویش ورزش در منزل را از جمله برنامه‌های در دست اجرا در این استان دانست و اعلام کرد: تعطیلی مدارس از اسفندماه سال گذشته و ادامه یافتن سال تحصیلی به صورت غیر حضوری، اوقات فراغت تابستانی در عمل از ابتدای امسال آغاز شده‌است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم افزود: این شرایط نیازمند ورود و برنامه ریزی جدی تر و خلاقانه دستگاه ها و نهادهای مختلف با استفاده از روش های ابتکاری و جدید به حوزه غنی سازی اوقات فراغت است.

فارسی برگزاری هر گونه جشنواره  و همایش در قالب اوقات فراغت را ممنوع دانست و اظهار داشت: دستگاه ها،‌نهادها، انجمن ها و تمام سازمان های برگزار کننده برنامه‌های اوقات فراغت موظف به بارگذاری اطلاعات خود بر روری سامانه اوقات فراغت استان هستند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل ها بهداشتی،‌ گفت: برنامه های اوقات فراغت منوط به رعایت پروتوکل های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرناست .

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های شماره‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =