۱۳۱ واحد صنفی در بویراحمد پلمب شد

یاسوج- ایرنا- سرپرست مرکز بهداشت بویراحمد گفت: ۱۳۱ واحد صنفی در این شهرستان به سبب رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، تعطیل و پلمب شدند.

محمد یزدان پناه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور اجرای گام دوم فاصله گذاری هوشمند از ابتدای تیرماه تاکنون در این شهرستان بازرسان بهداشت حرفه ای یک هزار و ۵۰۰ مورد بازدید و نظارت از بازار یاسوج، کارگاه ها، اداره ها، کارخانه ها و بانک ها داشته اند.

وی افزود: تعداد ۱۳۱ واحد صنفی تعطیل و ۱۰۵ مورد به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی شدند و پیگیری بیش از ۹۰ مورد شاغلان مبتلا به بیماری کرونا انجام شده است.

 سرپرست مرکز بهداشت بویراحمد تصریح کرد: برخی شهروندان نسبت به بیماری کرونا بی تفاوت هستند و به هشدارها و نکات ایمنی در مورد این بیماری خطرناک توجهی نمی کنند.

یزدان پناه تاکید کرد: این افراد در شهر، پاساژها و فروشگاه های زنجیره ای بدون رعایت فاصله گذاری و حتی استفاده از ماسک حضور پیدا می کنند و عامل اصلی انتقال  این ویروس به دیگران هستند.

وی ابراز داشت: تیم های بازرسی مرکز بهداشت بویراحمد به صورت شبانه روزی و نامحسوس در شهر و مکان های گردشگری نظارت مستمر و جدی دارند و با صنوف و اماکنی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد خواهند کرد.

تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۶۶۳ مورد گزارش شده است.

هم اینک ۱۸۸ بیمار در بیمارستان های معین کرونا کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

براساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =