۲۴.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: ماموران پلیس مبارزه با مفاسد اقتصادی این استان طی شبانه روز گذشته در ۲ عملیات جداگانه موفق به کشف ۲۴ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال کالای قاچاق شدند.

سردار علی آزادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتی این ماموران در محور بیجار - دیواندره یک دستگاه کامیون کشنده حامل کولر گازی مظنون به قاچاق را توقیف کردند.

وی اضافه کرد: در بازرسی از این خودرو ۱۸۰ دستگاه کولر گازی قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال بارگیری شده از استان‌های جنوب کشور کشف و در این ارتباط یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی کردستان افزود: همچنین ماموران این پلیس در محور ایست و بازرسی محور سنندج - کرمانشاه نیز به یک دستگاه خودروی ایسوزو مشکوک شدند و در بازرسی از آن ۲ هزار و ۱۶۰ کیلوگرم چای قاچاق کشف و ضبط شد.

سردار آزادی یادآور شد: در این ارتباط ۲ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند و کارشناسان قاچاق کالا نیز ارزش محموله را چهار میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال اعلام کردند.

۳۰ معتاد متجاهر در سنندج دستگیر شدند

جانشین فرمانده انتظامی کردستان نیز از دستگیری ۳۰ معتاد متجاهر در راستای اجرای طرح ارتقای امنتیت اجتماعی و پاسخگویی به مطالبات مردمی ۳۰ معتاد متجاهر از سطح شهر سنندج خبر داد.

سرهنگ رسول برزویی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا این افراد ۷۲ ساعت بازداشت خواهند بود و در این مدت از آنان تست ابتلای به کرونا اخذ می‌شود و در صورت مثبت بودن به مرکز درمان و در غیر این صورت به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل می‌شوند.

وی اضافه کرد: این طرح با همکاری دانشگاه‌ علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی و بهزیستی و برخی اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در ۱۵ روز آینده ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =