تمایل برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی کرمانشاه افزایش یافته است

کرمانشاه - ایرنا- رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان کرمانشاه از استقبال خانواده‌های کرمانشاهی برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: مجهز بودن این مدارس به امکانات و تجهیزات الکترونیکی یکی از دلایل استقبال از این مدارس است.

«روح الله اعظمی» روز دوشنبه به ایرنا افزود: باتوجه به ورود مدارس به حوزه آموزش مجازی در پی شیوع کرونا، خانواده‌ها تمایل بیشتری به ثبت‌نام فرزندانشان در مدارس غیردولتی پیدا کرده‌اند.

او گفت: با وجودی که برای سال تحصیلی آینده حدود ۱۰ مدرسه به مدارس غیردولتی استان اضافه خواهد شد اما باز هم برای ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی کمبودهایی در استان خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: مدارس غیردولتی اغلب از امکانات و تجهیزات برای امر آموزش استفاده می‌کنند لذا هم از جهت استفاده از تجهیزات بیشتر و هم از جهت باز بودن دستشان برای در نظر گرفتن کلاس‌های فوق‌برنامه می‌توانند کیفیت آموزش بهتری داشته باشند و از این حیث مورد توجه خانواده‌ها هستند.

وی اضافه کرد: تعداد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی اغلب کمتر بوده و اکثر کلاس‌ها  ۲۰ نفره تشکیل می‌شوند و به همین دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این نوع مدارس رعایت می‌گردد و به نظر می‌رسد یکی دیگر از دلایل استقبال خانواده‌ها به ثبت‎‌نام فرزندانشان در مدارس غیردولتی تعداد کم دانش‌آموزان این مدارس با توجه به ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی امسال باشد.

اعظمی با اشاره به احتمال افزایش حدود ۱۰ درصدی تعداد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی استان در سال تحصیلی آینده، گفت: پیش‌بینی می‌شود تعداد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی استان در سال تحصیلی آینده به بیش از ۱۵ هزار دانش‌آموز برسد.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه گفت: سال گذشته حدود ۱۴ هزار نفر در مدارس غیردولتی استان کرمانشاه تحصیل کردند که این تعداد چهار درصد مجموع دانش‌آموزان در حال تحصیل در مدارس استان را شامل می‌شود.

اعظمی سپس با بیان اینکه اکنون ۱۴۰ مدرسه غیردولتی در استان کرمانشاه فعال است، گفت: احتمالا تا آغاز سال تحصیلی آینده تعداد این مدارس در استان به حدود ۱۵۰ مدرسه برسد.

براساس اعلام آموزش و پرورش پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید بیش از ۳۳۲ هزار دانش آموز در مدارس کرمانشاه ثبت نام کنند که از این تعداد بیش از ۳۱ هزار نفر دانش‌آموزان ورودی پایه اول ابتدایی هستند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳۲ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی و ۲۶ هزار فرهنگی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =