ثبت‌نام ۲۵۰ هزار کودک در طرح سنجش سلامت

تهران-ایرنا- رییس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی از ثبت‌نام ۲۵۰ هزار کودک در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در روزهای کرونایی و شرکت ۱۳ هزار نفر در این طرح خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی درخصوص برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در روزهای کرونایی گفت: تمام ابعاد کاری آموزش‌وپرورش تحت تاثیر کرونا است ازاین‌رو طرح سنجش را با یک ماه تاخیر شروع کردیم زیرا این برنامه جوهره اصلی‌اش حفظ و ارتقا سلامت است.

وی با تشریح چرایی اجرای برنامه سنجش اظهار داشت: براساس مصوبه هیات دولت در سال ۷۵ و طیق اساسنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و قانون برنامه پنج ساله توسعه اجرای طرح سنجش الزامی است.

وی افزود: انجام برنامه سنجش به بهبود کیفیت آموزش‌وپرورش منجر می‌شود زیرا با شناسایی دانش آموزان ناتوان جسمی و حرکتی، ‌ اوتیسم و می‌توان دانش آموزان را جایابی مناسب کرد.

رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی گفت:‌ با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا این طرح را شروع و همه پروتکل‌ها را رعایت کرده‌ایم. در حال حاضر سنجش فقط از دانش آموزان بدو ورود به دبستان گرفته می‌شود و ۲۰۰پایگاه سنجش را نسبت به سال گذشته افزایش دادیم.

حسینی تصریح کرد: اقدام دیگری که ما امسال انجام دادیم این بوده که پیش‌تر اتاق انتظار برای والدین نداشتیم اما اکنون این اتاق برای والدین در نظر گرفته‌ شده است. همچنین قبلا زمان سنجش برای هر دانش‌آموز ۱۵ دقیقه بوده اما اکنون زمان سنجش برای هر فرد را به ۳۰دقیقه رسانده‌ایم.

وی  ادامه داد: ما پیش‌تر در شیفت بعدازظهر امکان سنجش را نداشتیم اما در حال حاضر این امکان فراهم ‌شده و سنجش در شیفت بعدازظهر نیز انجام می‌شود. همچنین ضدعفونی کردن دانش‌آموزان، استفاده از ماسک و نحوه پرداخت هزینه‌های از طریق دستگاه لحاظ شده است.

رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در خصوص نوبت‌دهی برای سنجش نوآموزان گفت: خانواده‌ها ضمن مراجعه به مدارس برای ثبت‌نام نوآموز خود، در طرح نوبت‌دهی طرح سنجش نیز قرار می‌گیرند.

حسینی افزود: اگر ازدحامی در پایگاه‌های سنجش بوده است به این دلیل است که خانواده‌ها در ساعت مقرر مراجعه نکرده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که تا امروز چه تعداد از نوآموزان در این طرح شرکت کردند، اظهارداشت: تا امروز ۲۵۰هزار نفر نوبت‌گیری و ۱۳هزار نفر در طرح سنجش شرکت کردند که نسبت به گذشته استقبال خوبی بوده است.

رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی تاکید کرد: اگر در استانی ستاد ملی مقابله با کرونا تشخیص داد که فعلا نباید طرح سنجش دانش آموزان انجام شود، ‌ می‌توانند آن را به زمان دیگری موکول کنند که شرایط بهتر باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =