۱۹ کیلوگرم بستنی غیرقابل مصرف در بیجار معدوم شد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز بهداشت و درمان بیجار از معدوم سازی ۱۹ کیلوگرم بستنی سنتی غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد و گفت: این مقدار بستنی بخاطر عدم رعایت مسایل بهداشتی از چرخه مصرف جمع آوری شد.

دکتر مصطفی گل محمدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با برنامه طرح محیطی مبارزه بیماری کووید_۱۹ توسط بازرسین بهداشت محیط با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی(اماکن)، مراکز تهیه و توزیع بستنی و بستنی فروشی‌های سطح شهر مورد بازدید و بررسی دقیق قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه با افزایش دمای هوا، تهیه و نگهداری بهداشتی نوشیدنی های دست ساز بخصوص بستنی ستنی بیش از پیش با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا در جامعه مورد توجه و دقت باید قرار گیرد، افزود: در خلال این بازدیدها تذکرات لازم در خصوص رعایت فاصله مجاز اجتماعی در هنگام مصرف این مواد خوراکی و رعایت پروتکل های بهداشتی در جریان فعالیت های روزانه کاری کارکنان ارائه شد.

گل محمدی یادآور شد: شهروندان همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم حضور در تجمعات، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت شاهد افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا خواهیم بود.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتر شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =