افزون بر ۵۶ هزار بیمار در مراکز جامع خدمات سلامت سیستان و بلوچستان ویزیت شدند

زاهدان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پزشکان مستقر در مراکز ۱۶ ساعته جامع خدمات سلامت این دانشگاه همزمان با شیوع کرونا بیش از ۵۶ هزار بیمار را ویزیت کردند که از ۱۰ هزار و ۲۱۶ نفر مشکوک به بیماری کرونا تست تشخیصی گرفته شد.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۱ مرکز ۱۶ ساعته به منظور ارائه خدمات، ویزیت، غربالگری کرونا، تسهیل دسترسی شهروندان و تسریع در کنترل این ویروس همه روزه از ساعت هفت تا ۲۴ مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت دسترسی به تجهیزات نمونه‌گیری و کیت‌های تشخیصی، هم اینک تست آزمایشگاهی کرونا فقط برای افراد علامت‌دار بالای ۶۰ سال، افراد پرخطر، اتباع خارجی علامت دار و کارکنان شاغل در بخش های بحران کرونا بیمارستان ها انجام می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان استفاده از ماسک را بهترین روش پیشگیری از بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: حفظ فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا بسیار حائز اهمیت و کمک کننده است.

وی گفت: روند شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان تغییرات جدی به خود گرفته و سیر صعودی طی می‌کند.

دکتر هاشمی‌شهری تاکید کرد: مردم سیستان و بلوچستان وضعیت کرونا را عادی تلقی نکنند و هشدارهای بهداشتی را مانند روزهای ابتدایی شیوع این ویروس مدنظر قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: اگر مردم هشدارهای بهداشتی را رعایت نکنند قطعا وضعیت بحرانی تر و شرایط بیماری در این استان وخیم‌تر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =