پیکر شهید مدافع سلامت در اصفهان تشییع شد

اصفهان - ایرنا - پیکر دکتر سید محمد موسوی شهید مدافع سلامت روز دوشنبه در اصفهان تشییع و در گلستان شهدای این شهر خاکسپاری شد.

سید محمد موسوی، متخصص اطفال بیمارستان حضرت زهرا (س) اصفهان بود که بدلیل ابتلا به بیماری کرونا روز شنبه بیست و یکم ماه تیر، جان باخت و به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست.

مراسم تشییع این پزشک صبح امروز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مقابل بیمارستان الزهرا(س) اصفهان برگزار و سپس پیکر وی در گلستان شهدای اصفهان خاکسپاری شد.

این پزشک متخصص از حدود ۱۰ روز گذشته به بیماری کرونا مبتلا شد و در سن ۵۹ سالگی بر اثر ابتلا به این بیماری درگذشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با صدور پیامی گفت: شهادت همکار فرهیخته و متعهد شهید فداکار سید محمد موسوی که در جبهه جنگ بی‌امان با ویروس منحوس کرونا تا آخرین نفس ایستاد و جنگید برای جامعه دانشگاهی علوم پزشکی اصفهان بسیار سخت و جانکاه است.

بهروز کلیدری تاکید کرد: این شهید مدافع سلامت نمونه کامل پزشکی متعهد و متخصص و تلاشگر بود که برای مداوای بیماران از هیچ تلاشی دریغ نکرد و در سال‌های اخیر خدمت در یکی از محرومترین مناطق شهر اصفهان مشغول خدمت رسانی بود.

۲ پزشک به نام‌های مجید فرهاد و سعید حقیقی و یکی از کارکنان بیمارستان نطنز به نام علی اسد سلطانی از دیگر شهدای مدافع سلامت استان اصفهان هستند که در ماه‌های گذشته  بر اثر کرونا جان باختند.

همچنین شهید مدافع سلامت محمود ایروانی محمدآبادی که به‌دلیل ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت در گلستان شهدای اصفهان خاکسپاری شده است.

حدود پنج هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در عرصه مقابله با بیماری کرونا فعالیت دارند.

تاکنون بیش از ۲۵۷ هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و تعداد جان‌باختگان کرونا به بیش از ۱۲ هزار نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =