چهار هزار و ۷۱۰ پرونده تسهیلات کرونا به بانک‌های قزوین معرفی شد

قزوین – ایرنا – مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تاکنون چهار هزار و ۷۱۰ پرونده دریافت تسهیلات کرونا که در سامانه کارا ثبت نام کرده بودند به بانک‌های قزوین معرفی شده است.

رضا گروسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد پرونده برای اشتغال هشت هزار و ۱۸۲ نفر بوده که میزان تسهیلات درخواستی آنها در مجموع ۸۰۱ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال است.
وی با تاکید بر همکاری بیشتر بانک‌ها در پرداخت این تسهیلات، گفت: تاکنون بانک‌های عامل ۹ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال به مشاغل آسیب دیده استان از کرونا تسهیلات پرداخت کرده‌اند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به میزان تسهیلات اختصاص یافته به استان، گفت: هفت هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به بنگاه‌های آسیب دیده قزوین بر اثر شیوع کرونا اختصاص یافته است که باید تا پایان مردادماه جذب شود.
این مسوول گفت: این تسهیلات با بازپرداخت ۲ ساله و بهره بانکی ۱۲ درصد به متقاضیان واجد شرایط در ۱۴ رسته شغلی پرداخت خواهد شد و سه ماه دوره سکون و خواب دارد.
وی اضافه کرد: فرصت ثبت نام برای دریافت این تسهیلات محدود بوده و تا پایان تیرماه است و باید بانک‌ها تا پایان مردادماه برای پرداخت این تسهیلات اقدام کنند.
گروسی با بیان اینکه این اعتبار و تسهیلات، شناور است، گفت: اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی پرونده‌ها را به موقع بررسی نکرده و به بانک ارایه نکنند، این اعتبار از استان بر می‌گردد و استان‌های دیگر آن را جذب خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =