آغاز مبارزه با بیماری‌های جنگلی ایلام‌ در سطح ۲ هزار هکتار

ایلام - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: عملیات اجرایی مبارزه با بیماری‌های جنگلی در سطح ۲ هزار هکتار از مناطق حفاظت شده مانشت و قلارنگ آغاز شد.

علامرضا ابدالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از اهداف مهم عملیات اجرایی مقابله با بیماری‌های جنگلی مبارزه با بیماری درختی لورانتوس است.

وی از مهم‌ترین تهدیدهای جدی جنگل‌های بلوط استان را وجود گیاه انگلی لورانتوس دانست و تاکید کرد: شیوع و گسترش این گیاه انگلی به تدریج موجب خشک شدن درختان می‌شود.

وی تنها راه مبارزه با این بیماری را اجرای عملیات فیزیکی و قطع آفت از شاخه‌های درختان ذکر کرد و گفت: قرارداد اجرایی این پروژه به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال با پیمانکار مربوطه منعقد و عملیات اجرایی آن شروع شده است.

وی یادآور شد: تداوم این برنامه‌ها تاثیرات بسزایی در آفت‌زدایی و جلوگیری از صدمه و خشک شدن جنگل‌های با ارزش استان ایلام خواهد داشت.

لورانتوس مهمترین آفتی است که به شدت جنگل‌های استان ایلام را تهدید می‌کند و بر روی درختان جنگلی به ویژه درخت بلوط رشد کرده و با تشکیل غده بر روی آن سبب ضعیف شدن و در نهایت خشکیدن کامل آن می‌شود و تنها راه مبارزه با آن قطع مکانیکی این آفت است.

استان ایلام‌ دارای ۱۴۳ هزار هکتار اراضی تحت مدیریت محیط زیست است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =