مروی بر کتاب«بازگشت به اعماق»

اراک - ایرنا - «بازگشت به اعماق » عنوان کتابی است که به قلم «حمیدرضا حسنی» با محوریت واقعیت جهان هستی به رشته تحریر درآمده و داستانی مهیج با لایه‌های مختلف را شامل می‌شود.

این تازه نشر با ۱۶۳ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات «یوحنا» به چاپ رسیده و با قیمت هر جلد ۲۳۰ هزار ریال در کتابفروشی‌ها عرضه شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: شاید شنیده باشید که در خصوص جهان اسرارآمیز و بی‌نهایت درون سخنانی گفته می‌شود و یا در خصوص دلیل به‌وجود آمدنتان با مسایلی مواجه بوده‌اید و این موضوع معمایی پیچیده برایتان بوده است.

این کتاب داستان یک رانند تاکسی به نام شاهرخ را روایت می کند که دانشجوی علوم انسانی است و هنگام کار با افکار و عقایدمردم آشنا می شود ولی ناگاه حادثه جالبی برای او رخ میدهد و به یک سرزمین جادویی وارد می‌شود.

شاید بتوان گفت که کتاب به نوعی راوی سرگشتگی انسان است: «وقتی دایا مایوس و ناامید شاهرخ را به حجره‌اش برگرداند، برایش احساس دلسوزی می کرد، چون او را آدمی می‌دید که راه خود را گم کرده، آواره و سرگردان شده و نیاز به کمک دارد.»

در بخشی از این کتاب آمده است: به دروزاه بزرگ شهر نزدیک شدند، آرامه قدمهایش را سرعت بخشید و به طرف بازار و حجره پدرش دوان شد، خیلی وقت بود که خانواده‌اش را ندیده بود . شاهرخ و بقیه  به او نگاه می‌کردندوبه احساس بچه گانه‌اش لبخند می زدند. هامر با لحن غم انگیزی به بقیه گفت: کاش می شد آدمها چیزهای با ارزشی که درونشان هست را تا آخر حفظ کنند و زیبایی ها را فراموشش نکنند»

کتاب در بخش پایانی دو سوال مهم و فلسفی را مطرح می کند:«شاید بازهم کس دیگری از خود بپرسد: من کیستم و برای چی هستم. اما آیا بازهم فرصت جست و جو برای جواب را خواهد داشت.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =