معاون علوم پزشکی جیرفت: اهدای پلاسما شکرانه سلامتی بهبودیافتگان کرونا است

جیرفت - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه اهدای خون شکرانه سلامتی بهبودیافتگان کرونا است گفت: بهبودیافتگانی که شرایط لازم اهدای خون را دارند برای این اقدام خداپسندانه اقدام کنند.

شبیر رستمی ابوسعیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بهبودیافتگان با اهدای پلاسما نقش مهمی در درمان بیماران کرونایی ایفا می‌کنند.

وی خطاب به بهبودیافتگان کرونا اظهار داشت: به شکرانه بهبود و سلامتی خود با اهدای پلاسما  که موهبتی الهی است در درمان بیماران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان ما را یاری کنید.

رستمی به شرایط اهدای خون اشاره کرد و گفت: بهبودیافتگان بین سنین ١٨ تا ٦٥ سال که ٢٨ روز از بهبودی آن‌ها می‌گذرد به سازمان انتقال خون جیرفت مراجعه کنند.

وی بیان داشت: مردم در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره ٤٣٣١٨٠٠٣ سازمان انتقال خون جیرفت و همچنین برای دریافت راهنمایی، مشاوره و هماهنگی رفت و آمد رایگان با شماره تلفن ۰۳۴۴۳۲۶۴۵۱۶ معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تماس برقرار کنند.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت از پنج بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه، جبالبارز و اسفندقه تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.  

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.