مرگ و میر کرونا در قزوین پنج برابر رشد داشته است

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین: آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در استان نسبت به هفته گذشته پنج برابر رشد داشته است.

منوچهر حبیبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر از شهروندان قزوینی بر اثر ابتلا به ویروس این بیماری مهلک جان خود را از دست داده‌اند.

حبیبی با ابراز نگرانی از روند افزایشی فوتی‌های کرونا در این استان اظهار داشت: هم اکنون ۲۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان قزوین بستری بوده که ۲۱ نفر از آنها با مشکلات حاد تنفسی مواجه هستند.

این مسئول به پذیرش ۳۳ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در سطح مراکز درمانی استان اشاره و یادآور شد: بی‌توجهی شهروندان به رعایت اصول بهداشتی در بازار، اماکن تجاری و تالارهای پذیرایی از عمده عوامل افزایش روند این بیماری در قزوین است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حبیبی خاطرنشان کرد: بیماری کرونا درمان قطعی ندارد و تنها راه مقابله با آن استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

در حال حاضر وضعیت بیماری کرونا در شهرستان‌های قزوین و تاکستان نارنجی، آوج و آبیک سفید و در بویین زهرا زرد اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =