۸۸ درصد خانوارهای روانسری در طرح هرخانه یک پایگاه سلامت مشارکت داشته‌اند

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان روانسر گفت: تاکنون ۸۸ درصد خانوارهای این شهرستان از آغاز جذب سفیران سلامت خانوار (اواخر اردیبهشت 99) در طرح «هرخانه یک پایگاه سلامت» مشارکت دارند.

محمدسعید سریری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تعداد افراد شرکت کننده در این طرح را ۱۱ هزار و ۶۶۰ نفر است.

وی با بیان اینکه در مناطق شهری هفت هزار و ۹۶۰ نفر با بیش از ۸۹ درصد در این طرح مشارکت کرده اند، اظهار داشت: درصد جذب سفیران سلامت در مناطق روستایی شهرستان روانسر نیز ۸۶ درصد با سه هزار و ۸۷۰ نفر است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان روانسر ادامه داد: تلاش داریم با جذب خانوارهای باقی‌مانده پوشش ۱۰۰ درصدی را در شهرستان داشته باشیم و آماده اجرای شیوه نامه ها و برنامه های وزارت بهداشت و درمان خواهیم بود.

سریری اضافه کرد: در اجرای این طرح که از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شده از هرخانوار یک فرد انتخاب می‌شود و به عنوان نماینده آن خانوار، در سه بعد پیشگیری، درمان و کمک‌های اولیه و بازتوانی تحت آموزش قرار می‌گیرد.

وی گفت: سفیران سلامت در خانواده مسوولیت حفظ سلامت خود و اعضای خانواده خویش را عهده دار هستند و آن‌ها در زمینه اطلاع رسانی بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، تغذیه، بازتوانی خانواده، افزایش کیفیت زندگی سالمندان و شیوه زندگی مناسب حضور فعالی خواهند داشت.

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر،  هدف اصلی از اجرای این طرح را مشارکت مردم در ارتقای سلامت خود عنوان کرد. 
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.