امام جمعه بافق: بانوان اصول اسلامی را در مورد حجاب رعایت کنند

یزد - ایرنا - رییس شورای فرهنگ عمومی بافق با بیان اینکه عفت، حیا و رعایت پوشش مناسب در استحکام خانواده تأثیرگذار است، گفت: بانوان با رعایت فرهنگ اسلامی و فاطمی، حضرت فاطمه زهرا (س) را الگو حجاب و عفاف خود قرار دهند.

حجت الاسلام سیدجواد سلیمانی روز دوشنبه در جمع تعدادی از بانوان بسیجی شهرستان با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب به تجمع اعتراضی مردم مشهد در ۲۱ تیرماه ۱۳۱۴ خورشیدی ، در مسجد گوهرشاد به دنبال ممنوعیت حجاب و سیاست‌های تغییر لباس از سوی حکومت رضاخانی اشاره کرد و افزود:  ۲۲ تیرماه با عنوان «حیا، عفت و تحکیم خانواده و فرهنگ فاطمی نام‌گذاری» شده است.

وی اضافه کرد: بانوان و دختران جامعه برای زندگی آینده و جایگاه ارزشی خود تلاش کنند و با بهره‌گیری از زندگانی حضرت زهرا (س)، زنان انقلابی و اسلامی باشند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق اظهار کرد: عفاف و حجاب مستلزم فرهنگ اسلامی و فاطمی است و همواره پیوستگی بین این ۲ مقوله وجود دارد، اگر می‌خواهیم به پوشش مناسب و استحکام خانواده برسیم باید به فرهنگ فاطمی رجوع کنیم.

امام جمعه شهر بافق بیان کرد: موضوع عفاف و حجاب به عنوان یک اعتقاد دینی در ایران اسلامی مطرح است و بانوان بدانند که برای رسیدن به تعالی باید این ۲ ویژگی را در خود ارتقا بدهند.

وی  با بیان اینکه عفاف و حجاب زن موضوعی است که دشمنان اسلام با تبلیغات کاذب فراوان در رسانه‌ها و فضای مجازی، مصونیت زن را با محدودیت او اشتباه گرفته‌اند تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی تلاش می‌کنند این قشر وسیع و موثر جامعه بشری را به مکتب حیات‌بخش اسلام بدبین سازند.

سلیمانی همچنین با ابراز گلایه از دوچرخه سواری برخی بانوان بافق در خیابان های شهر خاطرنشان کرد: مسوولان برای رفع این مشکلات اقدام اساسی انجام دهند و نگذارند برخی با اعتقادات و حرمت شهر مذهبی بافق بازی کنند.

وی اضافه کرد: بافق شهر شهید پرور و انقلابی است و مردم آن هرگز اجازه نخواهند داد باورها و ارزش‌های پاک زنان و مردان این شهر پایمال شود.

هفته عفاف و حجاب از  ۲۱ تیرماه آغاز شد و تا روز ۲۷ همین ماه  ادامه دارد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =