خسارت ۸۵ میلیارد ریالی سیل در مینودشت و گالیکش

گنبدکاووس - ایرنا - بارش شدید باران و جاری‌شدن سیل دیروز یکشنبه در مینودشت و گالیکش ۸۵ میلیارد ریال به بخش‌های مختلف این ۲ شهرستان خسارت وارد کرد که ۵۰ میلیارد ریال آن در گالیکش و بقیه در مینودشت بود.

فرماندار گالیکش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: براثر بارش شدید باران دیروز افزون بر ۵۰ میلیارد ریال خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی، مسکن و  آب و فاضلاب روستایی، راه‌های اصلی و فرعی و جاده بین مزارع برخی روستاهای بخش "لووه" این شهرستان وارد شد.

علی اصغر میرزایی افزود: از مجموع خسارت وارده، ۲۰ میلیارد ریال آن مربوط به مسکن روستایی، ۱۳ میلیارد ریال بخش کشاورزی، ۱۰ میلیارد ریال راه‌ها و هفت میلیارد ریال مربوط به آب و فاضلاب روستایی بود.

همچنین مدیر جهادکشاورزی مینودشت هم به ایرنا گفت: براثر جاری شدن سیل روز گذشته، ۱۵۰ هکتار از مزارع شالی این شهرستان دچار خسارت شد که ارزش ریالی آن حدود ۳۰ میلیارد ریال است.

حبیب الله زارع افزود: بارش ۱۰۰ میلیمتری باران روز گذشته به ۱۵۰ هکتار از مزارع شالی مینودشت در دهنه تنگه چهل چای و دهنه آرام نرو بالا (مسیر سد نرماب چهل چای) این شهرستان از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد کرد.

وی اضافه کرد: مطابق نظر کارشناسان، مقدار محصول مزارع شالی مینودشت که به سبب باران شدید دچار خسارت شد ۷۵۰ تن برآورد شده است.

همچنین بارش سه ساعته باران در مینودشت به گفته شهردار این شهر سبب آبگرفتگی برخی معابر و خسارت پنج میلیارد ریالی به آسفالت برخی معابر شد.

این سیل خسارت جانی نداشت.

شهرستان‌های مینودشت و گالیکش در مجموع حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =