کمیته امداد امام استان مرکزی ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد

اراک - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: این نهاد حمایتی در سه ماه نخست امسال، ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان خود پرداخت کرد.

مجید مشهدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان تسهیلات در قالب ۱۷۱ فقره با هدف توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان در بخش‌های دامپروری، کشاورزی، صنعت، خدمات و تولید پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: ۷۱ مورد اشتغال نیز از طریق کاریابی اشتغال برای مددجویان این نهاد در سال جاری فراهم شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره)  استان مرکزی گفت: سال گذشته نیز ۱۲۶ فقره تسهیلات قرض الحسنه با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار به مددجویان کمیته امداد امام در استان مرکزی پرداخت شد.

مشهدی افزود: سه هزار و ۷۹۸ مورد نظارت و بازرسی بر نحوه استفاده از تسهیلات اشتغال در بخش‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) استان انجام شد.

وی، درباره فرآیند ایجاد اشتغال برای مددجویان گفت: ایجاد فرصت شغلی از آموزش شروع شده و بعد از انجام مشاوره‌های شغلی و آماده‌سازی طرح توجیهی مراحل معرفی به بانک برای پرداخت تسهیلات انجام می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره)  استان مرکزی، با ‌اشاره به راه‌اندازی مدیریت توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان در معاونت‌اشتغال کمیته امداد، گفت: در این بخش راهبردهای مختلفی برای پشتیبانی طرح‌های دانش‌بنیان و ایده‌های خلاق انجام می‌شود که یکی از مهم‌ترین اقدامات در این راستا، راه‌اندازی صندوق «حمایت از طرح‌های نوین و دانش‌بنیان» تحت عنوان «صندوق نوید» است.

مشهدی افزود: افرادی که ایده‌های نوآورانه دارند، می‌توانند ایده‌های خود را در صندوق نوید به آدرس navidfund.com ثبت کنند و از حمایت‌های لازم بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) تنها مصرف‌کننده نیستند، بیان کرد: اکنون مددجویان این نهاد به‌عنوان کارآفرینان برتر کشوری در عرصه‌های تولید فعالیت می‌کنند.

۸۸ هزار و ۷۷۶ نفر در قالب ۴۸ هزار و ۴۶۶ خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مرکزی بهره‌مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =