رفت و آمدهای گردشگری وضعیت طرقبه‌شاندیز را قرمز کرده است

مشهد-ایرنا- فرماندار شهرستان طرقبه - شاندیز(بینالود) گفت: بر اساس اعلام مسوولان ستاد استانی مقابله با کرونا رفت و آمد پرتعداد گردشگران و مسافران از کلانشهر مشهد به ییلاقات این شهرستان موجب قرمز شدن وضعیت شهرستان بینالود از نظر شیوع کرونا شده است.

سید حسن حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام مسوولان ستاد استانی مقابله با کرونا وضعیت شهرهایی که در فاصله ۲۰ کیلومتری کلانشهرها قرار دارند از نظر شیوع کرونا مانند کلانشهرها خواهد بود و از آنجایی که وضعیت مشهد قرمز است لذا وضعیت شهرستان بینالود نیز از نظر شیوع کرونا قرمز اعلام شد.

وی ادامه داد: هجوم گردشگران مشهدی به شهرهای طرقبه و شاندیز و روستاهای ییلاقی این شهرستان موجب نگرانی ساکنان بومی شهرستان شده است لذا از مردم عزیز مشهد و زائران و مسافران این شهر خواهشمندیم از سفر به این شهرستان برای جلوگیری از شیوع کرونا خودداری کنند.

فرماندار شهرستان طرقبه - شاندیز(بینالود) چند روز پیش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام وضعیت قرمز کرونا در این شهرستان را خواستار شد و گفت: از میان ۳۰۰ تالار و مجموعه پذیرایی در طرقبه - شاندیز حدود ۸۰ مورد تالار عروسی دارای مجوز هستند که اخیرا فعالیت آنها به دلیل جلوگیری از همه گیری بیشتر ویروس کرونا در این شهرستان ممنوع شده است.

شهرستان طرقبه - شاندیز (بینالود) نزدیکترین قطب گردشگری به مشهد و منطقه تفرجگاهی برخوردار از جاذبه‌های طبیعی کوهستانی، چشم‌اندازهای سرسبز، رودخانه و هوای مطبوع است.  
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ این شهرستان ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که به صورت مساوی در دو بخش شاندیز و طرقبه تقسیم شده است و ۲۰ هزار نفر از مردم این شهرستان ییلاقی در روستاها ساکن هستند.

تاکنون ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۸۲۹ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۱۹ هزار و ۹۹۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =