استاندار بوشهر: افزودن تجهیزات جدید به بخش درمان نشانه توانمندی دولت است

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: در شرایط سخت مقابله با بیماری کرونا با همکاری مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همت مسئولان استانی تجهیزات جدیدی وارد بخش درمان شده این استان شده که بیانگر توانمندی دولت است.

عبدالکریم گراوند یکشنبه شب در جلسه ستاد کرونای استان بوشهر افزود: استان بوشهر با وارد کردن امکانات جدید آزمایشگاهی توانست نمونه‌هایی که در گذشته باید به تهران ‌فرستاده می‌شد را با تاسیس آزمایشگاه در این استان  انجام دهد.

وی بیان کرد: با تدبیر مسئولان استانی امروز چهار آزمایشگاه تشخیص پی سی آر برای استان بوشهر ظرفیت سازی شده که در زمان حاضر ۲ آزمایشگاه آن راه‌اندازی و مابقی در آستانه افتتاح است.

گراوند با بیان اینکه پنج بیمارستان استان بوشهر نیاز به دستگاه و تجهیزات اکسیژین‌ساز دارد اضافه کرد: در زمان حاضر برای سه بیمارستان این استان دستگاه‌های اکسیژن ساز  وارد شده و برای ۲ بیمارستان دیگر نیز کمک لازم   انجام می‌شود.

وی ادامه داد: کنترل بیماری کرونا ارتباط تنگاتنگی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دارد به همین دلیل تنها راه مصون ماندن از ابتلا به ویروس کرونا رعایت پروتکل بهداشتی بویژه استفاده از ماسک است.

گراوند بیان کرد: اگر بر اساس چارچوب‌های بهداشتی عمل و از هرگونه دورهمی پرهیز شود به بیماری کرونا مبتلا نخواهیم شد و بی توجهی در مقابله با بیماری کرونا خسارت جبران ناپذیری به انسان وارد می‌کند.

وی اضافه کرد: نسخه توصیه شده وزارت بهداشت مبنی بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک بهترین راه مقابله با کرونا است و این توصیه‌ها منجر به کاهش میزان ابتلا و فوتی‌ها می‌شود.

گراوند بیان کرد: در استان بوشهر اقدام‌های مطلوبی برای مقابله با کرونا انجام شد که می‌توان به پویش فعالان اقتصادی، تعطیلی بازارها به صورت خودجوش در فاز نخست شیوع کرونا، پویش‌های فرهنگی مختلف از جمله با ماسک لبخند بزن بوشهر، نذر ماسک و همراهی خوب مردم و تلاش شبانه روزی کادر درمان اشاره کرد.

استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر هرچند در وضعیت قرمز قرار دارد اما اکنون با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، روند بستری بیماران آن آرام آرام در حال کاهش است و این بیانگر این است که با رعایت دستورالعمل بهداشتی امکان کنترل بیماری کرونا وجود دارد.

وی، با قدردانی از همکاری مردم و دستگاه‌های مختلف در مقابله با کرونا افزود: در این ارتباط صدا و سیمای استان بوشهر ۱۰۰ هزار دقیقه برنامه تحت عنوان ساعت سلامت تولید و پخش کرد.

استاندار بوشهر گفت: ظرفیت استان بوشهر در عرصه‌های مختلف تولیدی، اقتصادی، صنعتی و دیگر بخش‌ها در کشور بسیار مهم و تاثیرگذار است در همین ارتباط در عرصه نظام سلامت کارهای مهم و بزرگی در استان انجام شده  که تعداد تخت‌های بیمارستانی به ۲ برابر در دولت‌های یازدهم و دوازدهم افزایش یافته‌است.

وی ضمن قدردانی از تلاش و توجه وزیر و معاونان وزارت بهداشت به  خدمات بهداشتی و درمانی استان بوشهر افزود: انتظار می‌رود حمایت مالی لازم برای تکمیل و تجهیز بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر انجام شود.

گراوند اضافه کرد: تکمیل بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر نقشی مهم درافزایش ظرفیت‌های درمانی بوشهر دارد که با توجه به پیشرفت ۹۰ درصدی این مرکز درمانی انتظار می‌رود این مرکز تا مهرماه تکمیل و وارد چرخه درمان می‌شود.

وی یادآور شد: دولت تدبیر و امید با همه گرفتاری‌ها و تحریم‌ها عملیات اجرایی بیمارستان شهدای هسته‌ای را که در مهر ۹۶ آغاز کرده بود در مدت سه سال درآستانه بهره‌برداری قرار دهد و اکنون با حمایت وزارت بهداشت در حال تکمیل است که اقدامی بسیار بزرگ دولت توسط است.

استاندار بوشهر راه‌اندازی این مرکز درمانی قبل از فصل پاییز را یکی از ضرورت‌ها دانست و بیان کرد: همکاری وزارت بهداشت در تامین اعتبارات و تجهیزات بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر قابل قدردانی است.

وی تاکید کرد: تکمیل و تجهیز بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر از واجبات حوزه درمان استان بوشهر است و تکمیل آن نیازمند کمک ویژه وزارت بهداشت است.

گراوند با اشاره به فعالیت برخی صنوف گفت: آرایشگاه‌های زنانه با تایید دانشگاه علوم پزشکی و تعهد لازم به این دانشگاه مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =