استاندار یزد: کنترل کرونا پایدار نیست و همکاری مردم باید تداوم یابد

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: مردم گمان نکنند که شرایط به وضعیت عادی بازگشته چون کرونا در وضعیت ناپایداری قرار دارد و اگر مردم رعایت نکنند باز این بیماری تشدید می‌شود.

محمدعلی طالبی در نشست استانی مقابله با کرونا افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده، نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت تمام دنبال می‌شود و فرمانداران موظفند بر نحوه عملکرد تیم‌های بازرسی در شهرستان‌ها نظارت کنند.

به گزارش روز دوشنبه اداره‌کل روابط عمومی استانداری، وی ادامه داد: همراهی مردم در اجرای نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه استفاده از ماسک ستودنی است و باید این رویه ادامه داشته باشد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد گفت: شرایط استان در پرتو رعایت نکات بهداشتی بهتر و پایدارتر شده اما باید همکاری شهروندان ادامه داشته باشد.

دکتر محمود میرجلیلی با اشاره به آخرین شرایط اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۲۱۷ بیمار در بیمارستان‌های استان  بستری هستند که به صورت متوسط روزانه ۶۰بیمار بستری شده و ۶۰بیمار نیز از بیمارستان‌ها ترخیص می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: ۷۰تخت آی سی یو بیمارستان‌ها درگیر بیماران کرونایی است که امیدواریم همه مردم همچنان نکات بهداشتی را رعایت کنند تا با شرایط سخت‌تری در استان مواجه نشویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد نیز با تاکید بر تشدید بازرسی‌ها از اماکن عمومی، ادارات و اصناف گفت: همه صنوف باید طبق مقررات نسبت به رعایت  دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کنند.

احمد ترحمی افزود: در بازدیدهای چند روز اخیر همکاری  ادارات برای رعایت نکات بهداشتی خوب بوده و باید همه برای پیشگیری از شیوع کرونا همکاری بهتری را از خود نشان دهند و به وظایف عمل کنند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =