۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱:۲۰
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83853391
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر عراق بر مقابله با فساد تاکید کرد

تهران- ایرنا- نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در نشست شورای امنیت ملی این کشور، تحولات اخیر این کشور از جمله راه های مقابله با فساد را بررسی و بر اراده دولت برای مقابله با آن تاکید کرد.

دفتر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: وی در این نشست که ریاست آن را بر عهده داشت به بررسی نتایج بازدیدش از گذرگاه مرزی مندلی و تدابیر اتخاذ شده در باره آن و راه های مقابله با فساد در این گذرگاه و دیگر گذرگاه های عراق پرداخت.

الکاظمی تاکید کرد که دولت  بغداد به تلاش برای جلوگیری از سوء استفاده افراد فاسد از این گذرگاه و نیز تدوین برنامه هایی برای توسعه گذرگاه های مرزی و حمایت از افزایش سطح عملکرد آنها ادامه می دهد.

در این نشست همچنین تظاهرات اخیر و لزوم مسالمت آمیز بودن آن متناسب با آزادی بیان و حفظ حاکمیت قانون و اعتبار کشور، بررسی شد.

این نشست همچنین به بررسی پرونده ترورها پرداخت و بر انجام وظیفه دستگاه های ذیربط و تسریع در رسیدگی و اعلام نتایج تحقیقات مربوط به ترور اخیر (هشام الهاشمی) و فاش کردن هویت جنایتکاران و مجازات آنها تاکید کرد.

شورای وزیران عراق در این نشست نقض حریم هوایی و حاکمیت این کشور از سوی ترکیه را نیز بررسی و  بر ادامه گفت وگوهای سیاسی با آنکارا برای توقف تجاوز به حاکمیت عراق تاکید کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha