۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱:۲۰
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83853391
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر عراق بر مقابله با فساد تاکید کرد

تهران- ایرنا- نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در نشست شورای امنیت ملی این کشور، تحولات اخیر این کشور از جمله راه های مقابله با فساد را بررسی و بر اراده دولت برای مقابله با آن تاکید کرد.

دفتر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: وی در این نشست که ریاست آن را بر عهده داشت به بررسی نتایج بازدیدش از گذرگاه مرزی مندلی و تدابیر اتخاذ شده در باره آن و راه های مقابله با فساد در این گذرگاه و دیگر گذرگاه های عراق پرداخت.

الکاظمی تاکید کرد که دولت  بغداد به تلاش برای جلوگیری از سوء استفاده افراد فاسد از این گذرگاه و نیز تدوین برنامه هایی برای توسعه گذرگاه های مرزی و حمایت از افزایش سطح عملکرد آنها ادامه می دهد.

در این نشست همچنین تظاهرات اخیر و لزوم مسالمت آمیز بودن آن متناسب با آزادی بیان و حفظ حاکمیت قانون و اعتبار کشور، بررسی شد.

این نشست همچنین به بررسی پرونده ترورها پرداخت و بر انجام وظیفه دستگاه های ذیربط و تسریع در رسیدگی و اعلام نتایج تحقیقات مربوط به ترور اخیر (هشام الهاشمی) و فاش کردن هویت جنایتکاران و مجازات آنها تاکید کرد.

شورای وزیران عراق در این نشست نقض حریم هوایی و حاکمیت این کشور از سوی ترکیه را نیز بررسی و  بر ادامه گفت وگوهای سیاسی با آنکارا برای توقف تجاوز به حاکمیت عراق تاکید کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =