عضو شورای شهر کرج : اطاله تصمیم گیری اجرای پروژه ها را کند کرده است

کرج - ایرنا- رییس کمیسیون عمران ، ترافیک وحمل ونقل شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد که اطاله تصمیم گیری ها در مدیریت شهری کرج سبب کندی اجرای پروژه های عمرانی شده است.

مهدی حاجی قاسمی عصر یکشنبه  در نطق پیش از دستور نشست رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت:  انتظار می رود شهردار کرج در این زمینه اقدام لازم به عمل آورد.

وی ادامه داد: با تصمیم شورای شهر کرج ۲۸ پروژه اولویت دار برای افتتاح در سال جاری پیش بینی شد و قرار بود  تا پروژه های فاقد اولویتبه طور موقت حذف یا اصلاح شوند که با گذشت چهار ماه از سال دورنمای روشنی برای اکثر آنها تصور نمی شود و حتی پروژه هایی که اواخر سال گذشته در جلسات کمیسیون تلفیق اعتبار گرفتند نیز پیشرفت چندانی نداشته اند و باید به دنبال آسیب شناسی این مسائله بود.

وی افزود: تقاطع غیرهمسطح حصارک کرج مصداقی برای این انتقاد است که شورای شهر برای تسریع در تکمیل آن انعطاف فراوانی به خرج داد و با تخصیص بودجه، اصلاح مبلغ قرارداد و پذیرش بخشی از فرایندهای پروژه آن را از حالت توقف خارج کردیم اما برای افتتاح آن در چند ماه آینده تردید داریم، تقاطع غیر همسطح  میدان سپاه نیز با گذشت چند سال از شروع کار هنوز عقب نشینی دیوار انجام نشده و اگر این اقدام شدنی نبود، به جای هزینه کرد سنگین فعلی، امکان گره گشایی ترافیکی با احداث زیرگذر ساده ممکن بود.

این عضو شورای شهر کرج ادامه داد: ریشه یابی این نقیصه از سوی شهردار کرج فوریت دارد، چرا که  اولویت های عمرانی دوره کنونی مدیریت شهری عقیم مانده است. گاهی موقع شاهدهستیم که در برخی معاونت های شهرداری اسناد و مکاتباتی به امضای قائم مقام می رسد که ارزش پولی آنها میلیاردها تومان است حال آنکه این پست بیشتر حالت انشایی و درون سازمانی دارد و نهادهای نظارتی تصمیمات و امضای فردی غیر از مسوول اصلی را نافذ و قابل پذیرش نمی دانند و باید جلوی پاراف هایی که به جای تسهیل گری، بروکراسی تراشی می کنند را قاطعانه گرفت.

حاجی قاسمی  به بازدید اعضای هیات رییسه شورا از روند تکمیل بزرگراه شمالی کرج  اشاره  کرد و گفت :  افتتاح فاز نخست پروژه در حدفاصل طالقانی تا ابتدای پل B۱ در نیمه نخست سال جاری تعهد شهردار به شورای شهر می باشد حال آنکه در بازدید صورت گرفته جبهه های کاری فعالیت چندانی نداشتند. در بحث کلکتور شهید شمس نیز پس از تذکرات پیاپی و بعد از گذشت چند ماه نهایتاً شخص شهردار دستور لازم را صادر کرد که نتیجه این تعلل تأخیر چهار ماهه پیمانکار برای شروع کار بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =