طرح طبقه‌بندی مشاغل تا شهریور برای کارگران خرمشهری اجرا شود

آبادان - ایرنا - سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی خرمشهر از پیگیری مشکلات قشر کارگر این شهرستان خبر داد و گفت: پیمانکاران طرف قرارداد شرکت‌ها و سازمان‌ها در خرمشهر تا شهریورماه باید طرح طبقه‌بندی مشاغل را برای کارگران خود اعمال کنند.

حمید ظریف‌خسرج دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن هشدار به آن دسته از پیمانکارانی که از اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای کارگران خود خودداری کنند افزود: با پیمانکاران متخلف در این رابطه برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه تا چند ماه گذشته بسیاری از پیمانکاران تامین نیروی انسانی شرکت نفت‌وگاز اروندان و شرکت کشت‌وصنعت‌میرزا کوچک‌خان طرح طبقه‌بندی مشاغل را برای کارگران خود اجرا نکرده بودند اظهار داشت: با پیگیری انجام شده این پیمانکاران ملزم به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای کارگران شدند و هم اینک در این ۲ شرکت طرح طبقه بندی مشاغل در حال اجراست.

ظریف‌خسرج ادامه داد: در این راستا اکثر پیمانکاران در شهرستان خرمشهر ملزم به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شده اند و در نهایت تا شهریورماه تمامی پیمانکاران طرف قرارداد شرکت ها باید طرح طبقه بندی مشاغل را برای کارگران خود اعمال کنند.

وی اضافه کرد: طبق بخشنامه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پیمانکاران موظف اند افزایش سنواتی را برای کارگران خود تا شهریور ماه اعمال کنند و در صورت تخلف از این قانون موضوع از طریق مراجع حل اختلاف اداره کار و سایر نهادهای قانونی پیگیری می‌شود.

سرپرست اداره تعاون، کار و  رفاه اجتماعی خرمشهر اظهار داشت: طبق آخرین پیگیری در رابطه با مسایل و مشکلات جامعه کارگری شهرستان خرمشهر در کمیسیون کارگری این شهرستان همه پیمانکاران موظف به اجرای افزایش سنوات برای کارگران شدند و با کارفرمایان و پیمانکاران در صورت تخطی از این قانون برخورد می شود.

وی با بیان اینکه بررسی و رصد مسایل و مشکلات کارگران خرمشهر در حال انجام است از کارگران خرمشهری شاغل در کارگاه‌های این شهرستان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی پیمانکاران در خصوص اجحاف و پرداخت ناعادلانه مزد در کارگاه‌های خود به اداره تعاون ،کار و امور اجتماعی خرمشهر موضوع را اطلاع دهند.  

ظریف حمایت از قشر کارگر به ۲ شکل تامین مسایل ایمنی در محل کار و صیانت از نیروی انسانی و پرداخت عادلانه مزد را مطالبه صنفی کارگران بیان کرد و گفت: بازرسان اداره کار برای بررسی وضعیت ایمنی کارگران در محل کار وارد عمل شده و چنانچه کارفرمایان در این خصوص کوتاهی کنند در مرحله اول تذکر و در صورت ادامه آن کارفرمای متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

وی اظهار داشت:مدیریت اشتغال منطقه آزاد اروند طبق قانون مسئولیت رسیدگی به مسایل مربوط به حقوق و مزد کارگران را برعهده دارد که در خصوص کارگاه‌های فعال در خرمشهر پیگیری‌ خوبی در این رابطه انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha