استاندار اصفهان: توسعه فرهنگی، زیربنای توسعه اقتصادی است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: توسعه فرهنگی، زیربنای توسعه اقتصادی است زیرا اگر مبنای توسعه اقتصادی، توسعه فرهنگی نباشد، بسیاری از تلاش‌ها بی‌نتیجه خواهد بود.

عباس رضایی شامگاه روز یکشنبه در شورای مشاوران جوان استانداری اصفهان افزود: در دوران اوج کرونا تلاش‌های زیرساختی بسیاری برای افزایش خرید مجازی و دولت الکترونیک انجام شد ولی به علت نبود پشتوانه فرهنگی بعد از اینکه احساس شد دوران کرونا تمام شد، این مساله رها شد.
وی تاکید کرد: عزم جدی فقط عزم مدیریتی نیست بلکه مهمتر از آن عزم فرهنگی است و لذا لازم است قبل از ورود به مساله‌ای فرهنگ‌سازی شود.
رضایی خاطرنشان کرد: فکر باید عوض شود و گرنه تغییرات ساختاری و فیزیکی بدون فکر نتیجه‌ای به دنبال ندارد
وی با بیان اینکه دوران کرونا تمام نشد از مشاوران جوان خواست برای فرهنگ‌سازی در خصوص رعایت پروتکلهای بهداشتی فعالیت فرهنگی و اجتماعی داشته باشند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه روش‌های تبلیغی محدودیت‌هایی دارند، اضافه کرد: مشاوران جوان با راه‌اندازی پویش‌های مردمی و بهره گیری از روش‌های تبلیغاتی نو و ایده‌های خلاقانه تبلیغاتی در فرهنگ سازی برای رعایت تمهیدات زندگی با کرونا اهتمام ورزند.
وی با اشاره به ممنوعیت تجمعاتی از قبیل مجالس ترحیم، عروسی و امثال آن، گفت: اگر فرهنگ سازی نباشد مردم به نحو دیگری این مراسم‌ را برگزار می کنند و نتیجه آن می‌شود که در یک جشن تولد در اصفهان ۱۵ نفر به کرونا مبتلا و ۲ نفر از این میان فوت می‌کنند.‌
رضایی با اشاره به فعالیت‌های پیشین مشاوران جوان استانداری اصفهان افزود: پویش‌هایی از قبیل "در خانه بمانیم"، "اصفهان در مقابل کرونا" و امثال آن تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی مدیریت کرونا داشت.
وی گفت: مجموعه طرح‌های اقتصادی مشاوران جوان با ادغام در چند طرح اقتصادی دیگر به تهران ارسال شد و امروز شاهد اجرایی شدن برخی از این طرح‌ها در سطح کشور هستیم.
استاندار اصفهان با اشاره به پیشتازی اصفهان در تصمیمات منطقی و کاربری در ستاد مدیریت بیماری کرونا، افزود: مجموعه مدیریت استان از اسفند ماه سال گذشته هم و غم خود را برای مبارزه با بیماری کرونا به کار گرفته و در این راه توفیقاتی داشته‌ایم.
وی تصریح کرد: تصمیمات کاربردی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اصفهان همواره جلوتر از ستاد ملی و سایر نقاط کشور بوده که نشان از ظرفیت‌های انسانی و فکری استان است.
رضایی با اشاره به ظرفیت فکری جوانان در ارائه فکرهای نو و خلاقانه افزایش نشست‌های مشاوران جوان با استاندار را خواستار شد.
در این نشست همچنین از روسای کمیته‌های شورای مشورتی جوانان و صاحبان ایده‌های نو تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =