۶۰ عنوان برنامه ویژه هفته عفاف و حجاب در چابهار برگزار می‌شود

چابهار- ایرنا- فرمانده سپاه چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۶۰ عنوان برنامه فرهنگی و اجتماعی ویژه هفته عفاف و حجاب با هدف ترویج این فریضه الهی در این شهرستان در حال برگزاریست.

سرهنگ محمد علی پور احمدیان روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: اهدای خون، تجلیل از بانوان جهادگر عرصه سلامت و کادر درمانی، تجلیل از بانوان عفاف و حجاب برگرفته از الگوی فاطمی، اهدای جهیزیه به نوعروسان، تجلیل از دختران نمونه عفاف و حجاب در پایگاه‌های مقاومت، برگزاری رقابت بزرگ عفاف و حجاب بین بسیجیان، اهدای سبد کالا وبسته‌های حمایتی با همکاری بهزیستی و کمیته امداد در مناطق محروم شهرستان، غبار روبی و دیدار با خانواده شهدا از جمله برنامه‌های مهم هفته عفاف و حجاب در شهرستان چابهار است. 

وی افزود: برای فرهنگ سازی عفاف و حجاب، وسایل ارتباط جمعی همچون رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی ابزارهای مهمی هستند که می‌توانند در ترویج و آموزش عفاف و حجاب نقش اثرگذاری ایفا کنند.

فرمانده سپاه چابهار با اشاره به نامگذاری یک روز به نام روز ملی «عفاف و حجاب» پس از حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد و قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب، افزود: عفاف و حجاب تکمیل کننده دین اسلام است و امروز پوشش نقش مستقیم و محسوسی در تحکیم خانواده و سلامت اجتماعی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به هجمه فرهنگی دشمنان علیه پوشش جوانان بیان کرد: امروز با سرمایه‌گذاری دشمن در گسترش جنگ فرهنگی و هجمه بر افکار جوانان، مساله حجاب با شبهه‌هایی هرچند سطحی اما نگران کننده مواجه است.

سرهنگ پوراحمدیان تاکید کرد: عملکرد مسوولان و متولیان فرهنگی در شبهه زدایی از مساله عفاف و حجاب به عنوان عوامل موثر در طراحی مهندسی فرهنگی می‌تواند نقش موثری در سطح جامعه ایفا کند.

وی با بیان اینکه گاهی مساله حجاب به وسیله‌ای برای دین ستیزی تبدیل می‌شود، افزود: بررسی جنبش‌های بزرگ دنیا و سیر تاریخی نشان می‌دهد که موضوع مبارزه با حجاب و عفاف گاهی موارد به عنوان یک ابزار سیاسی برای اجرای اندیشه‌های استعماری تلقی می‌شود.

فرمانده سپاه چابهار با تاکید بر اینکه راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید از خانواده، اجتماع، مدرسه و فرد آغاز شود، گفت: در مرحله نخست فرهنگ عفاف و حجاب باید به صورت اعتقادی آموزش و ترویج داده شود.

وی به تشریح روز شمار هفته حجاب و عفاف پرداخت و گفت: ۲۱ تیر نخستین روز از هفته حجاب با شعار حیا و عفت، مقاومت فرهنگی، واقعه گوهر شاد، روز دوم با شعار حیا و عفت، تحکیم خانواده، فرهنگ فاطمی (س)، روز سوم حیا و عفت، فطرت انسانی، مطالبه جهانی، روز چهارم با شعار حیا و عفت، زمینه ساز ظهور و روز پنجم با شعار حیا و عفت، امنیت اجتماعی، شعار روز ششم حیا و عفت، احترام به قانون، تکریم جامعه و شعار روز آخر حیا و عفت، شکر عملی، تجلی بندگی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =