۲۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83853289
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از شهرستان های مهریز و یزد

یزد- ایرنا- کاشت ۱۰ میلیون اصله نهال پسته گلدانی در مهریز، لزوم ارایه خدمات تامین اجتماعی الکترونیکی به شهروندان مهریزی و امضای تفاهم نامه  اداره کل انتقال خون یزد و ستاد اقامه نماز استان از جمله خبرهای روز یکشنبه است.

 معاون تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی مهریز گفت: در سال‌ جاری از سوی ۹ کشاورز در حومه شهر و بخش مرکزی این شهرستان به وسعت ۱۰ هکتار ۱۰ میلیون اصله نهال پسته کاشته شد.  

اجمد باقری پناه افزود: نهال کاشته شده مهرماه سال‌ ۹۹ برای فروش به بیشتر استان‌ها ارسال می‌شود.

وی با اشاره اینکه مهریز جزو مناطق مهم کشت این نهال است ادامه داد: هر ناصله هال تولیدی حدود ۱۰ هزار ریال به فروش می‌رسد و از مرغوبیت بالایی برخوردار است.

به گفته این مسوول، شرایط مناسب آب و هوای و فعالیت کشاورزان موجب موفقیت و توسعه منطقه در تولید نهال شده است .

وی ادامه داد: نهالستان‌های مهریز فعالیت خود را بر اساس شرایط فنی و ضوابط مورد تأیید موسسه تحقیقات آب و خاک کشور انجام می‌دهد.

 هفت هزار هکتار از اراضی مهریز به کشت پسته با ارقام اوحدی ، کله قوچی ، اکبری و احمد آقایی اختصاص دارد.

بخش عمده پسته تولیدی مهریز برای فروش به سایر استان‌ها ارسال می‌شود و  ارائه خدمات فنی به کشاورزان از جمله برنامه‌های جهادکشاورزی است .

سطح اراضی کشاورزی مهریز ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است .

یزد 

مدیر ستاد اقامه نماز یزد با حضور در اداره کل انتقال خون استان با امضای تفاهم‌نامه ترویچ فرهنگ نماز، به صف اهداکنندگان خون پیوست.

به گزارش ستاد اقامه نمار یزد، تفاهم‌نامه ۲ جانبه در امر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز با حضور حجت‌الاسلام سیدعلی اکبر موسوی مدیر ستاد اقامه نماز و نقی تقوایی مدیر کل انتقال خون  استان به امضا رسید.

مدیر ستاد اقامه نماز یزد از فعالیت انتقال خون در طول سال به خصوص ایام شیوع کرونا و تامین خون سالم برای بیماران تشکر کرد و گفت: این اداره‌کل در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز خوش درخشیده و نتیجه آن کسب مقام شایسته قدردانی در چند سال اخیر است.

همچنین نقی تقوایی مدیرکل انتقال خون یزد با اشاره به حدیث قدسی در باره اهمیت نماز جماعت گفت: اقامه نماز جماعت هدف پیامبران الهی بوده و وظیفه ماست در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

همچنین برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اداره‌کل انتقال خون پس از برگزاری جلسات مشترک و تخصصی به تصویب رسید. 

مهریز 

امام جمعه مهریز گفت: تحقق دولت و شهروند الکترونیک در خدمت‌رسانی بهتر به بیمه‌شدگان به خصوص در شرایط کنونی به عنوان یک مطالبه عمومی مطرح است و این کار از اهمیت زیادی برخوردار است و باید تحقق آن پیگیری شود.  

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی به مناسبت هفته تامین اجتماعی ( ۱۹ الی ۲۵ تیر ) در نشستی با رییس این اداره افزود: بهره‌گیری مناسب و به موقع از دانش‌روز برای خدمت رسانی به اعضا جزو ضرورت هاست که باید تداوم یابد.

وی با قدردانی از اقدام‌های صورت گرفته در یکسال گذشته در بخش‌های مختلف در خدمت به بیمه‌شدگان اظهار کرد: توجه به ارباب رجوع و رفع مطالبات آنها به خصوص به خاطر شیوع کرونا اهمیت دو چندان دارد.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهار کرد: بیان عملکرد به مردم باید در اولویت قرار گیرد چون به رغم همه مشکلات اقدام‌های بسیار خوبی برای آنها انجام شده که احتیاج به اطلاع‌‍رسانی به موقع و مستند دارد.

محی‌الدینی تصریح کرد: بیان تلاش‌ها و ارائه آمار خدمات موجب دلگرمی بیمه‌شدگان است که تاکنون صورت گفته و باید در سال‌جاری بیش از گذشته در این خصوص اقدام شود.

همچنین رییس تامین اجتماعی مهریز با قدردانی از همراهی امام جمعه  گفت: بیش از ۸۰ درصد مردم شهرستان تحت پوشش بیمه هستند و این اداره به ۴۶ هزار بیمه شده اصلی، تبعی و همچنین مستمری بگیر و بازنشسته خدمت رسانی می‌کند.

جلال حسنی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی در اجرای بیمه‌های اجتماعی در نظام جمهوری اسلامی توانسته گام‌های بلندی بردارد تا همگان به نوعی بتوانند از خدمات بهره‌مند شوند ،اظهار کرد: بیمه زنان خانه‌دار یکی دیگر از خدمات و اتفاق‌های مهمی است برای خانواده‌هایی که در جایی اشتغال ندارند که با استفاده از این طرح و بیمه کردن خود بتوانند تحت پوشش این سازمان قرار گرفته و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه خدمات الکترونیک تامین اجتماعی یک پنجره رو به سوی جهش تولید دارد، بیان کرد: ۳۱ هــزار پرونده در تامین اجتماعی شهرستان با بهره‌مندی از خدمات الکترونیک بایگانی شده و مراجعان می‌توانند  با استفاده از این خدمات  با  کاهش مراجعه حضوری،  تسریع در روند اجرای  کارهای خود داشته باشند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =