نماینده مجلس: بیانات رهبر انقلاب را سرلوحه کار قرار می‌دهیم

تهران-ایرنا- نماینده مردم نطنز در مجلس با بیان اینکه نماینده‌ها بیانات رهبر انقلاب را سرلوحه کارهای خود قرار می‌دهند، گفت: اختلاف نظرها طبیعی است اما پرداختن به مسائل حاشیه ای یا برخوردهای تند کمکی به وحدت و انسجام نمی کند.

"رحمت اله فیروزی پوربادی" در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان، تاکید و توصیه ایشان بر پرهیز از مجادله دولت و مجلس را یک توصیه اخلاقی عنوان کرد و گفت: نظرات رهبر امعظم انقلاب نصیحت اخلاقی برای نماینده‌ها بود که امیدواریم همه نماینده‌ها آنرا سرلوحه کار خود قرار دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و گرفتاری‌های معیشتی مردم تصریح کرد: برای برطرف کردن موانع تولید و بهبود معیشت مردم، نیازمند انسجام بین مجلس و دولت و همه نهادهای نظام هستیم.

فیروزی پوربادی گفت: اختلاف‌نظرها طبیعی است اما باید توجه داشته باشیم که مسائل حاشیه‌ای یا برخوردهای تند به وحدت و انسجام جامعه کمک نخواهد کرد.

وی افزود: اگرچه نمایندگان مجلس از شرایط اقتصادی فعلی یا بعضا ناتوانی بعضی از مدیران  گلایه‌هایی دارند اما بنای مجلس بر تبعیت از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری است و در سال پایانی دولت باید تلاش شود تا با تعامل دو قوه مجریه و مقننه و تلاش مضاعف این دو نهاد برای بهبود معیشت مردم، اسباب رضایت آنها فراهم شود.

نماینده مردم نظنز و قمصر، بیانات رهبری خطاب به نمایندگان مجلس را التیام‌بخش عنوان کرد و گفت: مردم از مجلس توقعاتی دارند و طی مراجعات به دفاتر نمایندگان، نگرانی‌ها درباره گرانی و بیکاری را به آنها منتقل می‌کنند.

فیروزی‌پوربادی در عین حال شرایط تحریم و آسیب کرونا به اقتصاد کشور را یادآور شد و گفت: با توجه به جمیع شرایط موجود به نظر می رسد باید از مسائل کوچک بگذریم و مسائل اصلی را مورد توجه قرار دهیم و از طرف دیگر دولت هم باید با برنامه‌ریزی و تلاش و به روز بودن، نقطه‌های امید را در مردم و نمایندگان بوجود آورد.

وی به حضور وزیران و دیگر مدیران ارشد دولتی در کمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس اشاره کرد و افزود: مشورت و هماهنگی دولت و مجلس در حل مشکلات کشور بسیار موثر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: مقامات دولتی باید در مجلس حضور پیدا کنند و طرح‌هایشان را برای کاهش ناملایمات مطرح کنند و مجلس هم با استفاده از گزارش‌های مردمی و آمار و اطلاعاتی که دارند، به دولت برای بهبود شرایط کمک کنند.

فیروزی پوربادی گفت: دولت و مجلس باید با هم بررسی کنند که چطور می‌توانند اشتغال بیشتری ایجاد کنند یا مشکل مسکن و ازدواج جوانان را حل کنند و این انسجام و هماهنگی دو قوه می تواند شکافها را پر کند و نارضایتی‌ها را کاهش دهد.

وی به حضور وزیر راه و شهرسازی در نخستین روز تشکیل کمیسیون عمران در این کمیسیون اشاره کرد و گفت: وزیر محترم راه و شهرسازی و معاونین وی به مجلس آمدند و بحث تامین مسکن مردم از نظر مالیات بر خانه‌های خالی، سرمایه‌گزاری و ارائه تسهیلات و دیگر موارد بررسی شد که بعد از جمع بندی نظرات در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

نماینده مردم نطنز و قمصر، روال تبادل نظر و تعامل بین مقامات دولتی در وزارت مسکن و کمیسیون عمران مجلس را منطقی عنوان کرد و افزود: مقامات دولتی صادقانه مسائل و مشکلات خود را مطرح و نمایندگان هم نقطه‌نظرات خود را برای حل مشکلات بیان کردند.

فیروزی پوربادی با بیان اینکه کسی در مجلس دنبال تسویه ‌حساب نیست، تصریح کرد: عده‌ای از نمایندگان ممکن است به شیوه و عملکرد بعضی مقامات دولتی معترض باشند. اما این اختلاف سلیقه‌ها نه در این مجلس بلکه در همه مجالس وجود داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =