استاندار: قرمزی کرونا در خراسان شمالی پایدار نیست

بجنورد- ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به تغییر فرمول وزارت بهداشت برای تعیین رنگ وضعیت ابتلای به کرونا، گاه شهرهای کوچک نیز مشمول رنگ قرمز و نارنجی می شوند و حال آنکه این شرایط تداوم ندارد و استان ما جزو مناطق بحرانی و مشکل‌دار نیست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی روز یکشنبه اظهار داشت: در شرایط کنونی از ۵۰ تخت آی. سی. یو در مراکز درمانی استان ما، بیش از ۱۰ تخت اشغال نمی شود و این نمی تواند به معنای قرمزی شرایط ما باشد.
وی افزود: همیشه ما در خراسان شمالی تلاش کرده ایم بدون توجه به نام و مهابت مشکل، جلوتر از آن گام برداریم تا خسارات ناشی از هر مشکلی را به حداقل برسانیم.

شجاعی تاکید کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا به گونه ای عمل کرده ایم که گویا استان ما در وضعیت قرمز قرار دارد و با تغییر خط تولید ۱۲ واحد صنعتی، برای تهیه اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی کننده و تامین نیاز شهروندان استان تلاش کرده ایم.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: همه سعی ما بر این بوده است تا با همراهی مردم و همکاری اجزای حاکمیت، نماینده ولی فقیه و ائمه جماعات علاوه بر دستورالعمل های ستاد ملی کرونا، این بیماری را مدیریت کرده و متناسب با شرایط اقدامات لازم را انجام دهیم.

استان خراسان شمالی که از اوایل تیرماه از نظر افزایش ابتلای شهروندان به بیماری کرونا در وضعیت هشدارآمیزی به سر می برد، دیروز - شنبه- بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دارای شرایط قرمز کرونایی شناخته شده بود.

طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت تاکنون ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار جانباختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =