۲۵ دانش آموز هرمزگانی گواهی پیش رویداد سلول‌های بنیادی کسب کردند

بندرعباس- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: ۲۵ دانش آموز این استان موفق به کسب گواهی سومین پیش رویداد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شدند.

محمد قویدل روزدوشنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود: در مجموع تعداد  ٥٩ دانش آموز هرمزگانی از مناطق مختلف استان در این پیش رویداد علمی شرکت کردند که ۲۵ نفر موفق به کسب گواهی پایان دوره شدند.
وی بیان داشت: هشت نفر از دانش آموزان از شهر بندرعباس، پنج نفر پارسیان، سه نفر بندرلنگه، ۲ نفر کیش، ۲ نفر خمیر و در فین، سیریک، جاسک، بستک و جناح هر کدام یک نفر موفق به کسب امتیاز لازم شدند.
معاون آموزش متوسطه هرمزگان اظهارداشت: این رویداد با هدف آموزش، ترویج و بومی سازی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در بین دانش آموزان، تقویت مهارت‌های کارگروهی بین دانش آموزان و فراهم سازی محتوای علمی مناسب برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های فضای مجازی و تربیت دانش آموز پژوهشگر برگزارشد.
قویدل ادامه داد: دانش آموزان شرکت کننده در این کارگاه ها، پس از گذراندن سطح پیشرفته دوره‌های تخصصی این رشته، تحت پوشش ستاد توسعه سلول‌های بنیادی معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته و  به مراکز پژوهشی معرفی می‌شوند.
آزمون پیش رویداد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به صورت مجازی توسط قطب کشوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در استان البرز و با حضور اساتید ستاد ترویج و توسعه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا شد.
 این پیش رویداد در قالب ١٠ کارگاه تخصصی (آشنایی با سلول‌های بنیادی، کار در آزمایشگاه سلول بنیادی، کار با حیوانات آزمایشگاهی، استخراج سلول بنیادی از مغز استخوان و کشت آن، پاساژ و شمارش سلول، فریز و دفریز، مهندسی بافت، کشت بافت گیاهی، مقاله نویسی وایده یابی و اخلاق درپژوهش های زیست پزشکی) و با حضور ٥٠٦ دانش آموز از سراسر کشور برگزار شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =