فرماندار تفتان: توجه به زنان سرپرست خانوار از اولویت‌های مهم مسوولان است

زاهدان- ایرنا- فرماندار شهرستان تازه تاسیس تفتان سیستان و بلوچستان گفت: حمایت و توجه به نیازهای زنان سرپرست خانوار روستایی از اولویت‌های مهم مسوولان دولتی در این منطقه به شمار می‌رود.

فریبا برنائی بجد روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از ظرفیت‌های جهاد کشاورزی و دستگاه‌های حمایتی، فرهنگی، آموزشی و نهادهای انقلابی برای رسیدگی به مشکلات این قشر از جامعه بهره خواهیم برد.
وی بیان کرد: افزون‌بر ۴۰ هزار نفر از مردم تفتان به کار کشاورزی، دامداری و تولیدات این بخش اشتغال دارند که نقش آنان در رونق و جهش تولید انکارناپذیر بوده، بنابراین با انجام کار کارشناسانه و اتخاذ تدابیر هوشمندانه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های شهرستان برای رفع مشکلات مردم گام برخواهیم داشت.
فرماندار تفتان گفت: گام برداشتن به سمت مصرف بهینه آب و اجرای سامانه‌های نوین آبیاری یکی از ضرورت‌ها و اولویت‌های مهمی است که بایستی مورد توجه جهاد کشاورزی قرار گیرد.
وی همجواری این شهرستان را با قله آتشفشانی و نیمه فعال تفتان و دشت‌های زرخیر گوهرکوه را یک فرصت بزرگ برای رونق دادن به صنعت گردشگری و تولید انواع محصولات دامی و کشاورزی عنوان کرد.
شهرستان تفتان با مرکزیت نوک آباد واقع در ۱۶۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سال قبل از حوزه خاش جدا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =