قطع زنجیره کرونا با اقدامات جدید امکان‌پذیر است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه به برنامه‌های کنترل کرونا اشاره و هماهنگی بیشتر در ستاد شهرستان تاکید کرد و گفت: امیدوارم با اقدامات جدید بتوانیم زنجیره انتشار این ویروس را قطع کنیم.

سیدعلی موسوی حسینی روز یکشنبه در دیدار با رییس و هیات رییسه دانشکده علوم پزشکی مراغه اظهار داشت: در کنار اقدامات سازمان ها و نهادهای دولتی، اقدامات مردم در قطع زنجیره شیوع کرونا بسیار تاثیرگذار است.
وی افزود: امیداوارم با جلب نظر مردم و ایجاد حساسیت بیشتر نسبت به موضوع انتشار ویروس از این بحران عبور کنیم.
وی با تقدیر از تلاش های ارزنده کادر بهداشت و درمان شهرستان گفت: کادر بهداشت و درمان نشان دادند که برای روزهای سخت و بحرانی آماده هستند و مردم و مسوولان اقدامات آن ها را در این روزها هیچگاه فراموش نخواهد کرد.

همکاری همگانی برای عبور از وضعیت قرمز کرونا لازم است
رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در این دیدار به همراه هیات رییسه دانشکده با تبریک انتصاب معاون استاندار و فرماندار شهرستان مراغه گفت: اقدامات بسیار اساسی برای کنترل انتشار ویروس کرونا انجام شده است اما به نظر می رسد همت و هماهنگی بیشتری برای عبور از این بحران لازم است.

اصغر تنومند افزود: از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا و پس از تشکیل ستاد شهرستانی کرونا از همه نهادها و سازمان ها برای همراهی دعوت شد و اکثر ادارات با تمام توان پای کار حاضر شدند.

وی ادامه داد: همکاری ابتدایی ادارات باعث شد شیوع ویروس کرونا مدیریت و تحت کنترل قرار گیرد اما متاسفانه طی یک ماه گذشته به نظر می رسد حساسیت ابتدایی از بین رفته است و مردم با برگزاری مراسم ترحیم و عروسی باعث شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار شدند.

تنومند با اشاره به اینکه بزرگترین چالشی که دانشکده با آن دست و پنجه نرم می کند همین موضوع است، گفت: کنترل یا تعطیلی بسیاری از فعالیت ها در شهرستان در حوزه ی اختیارات دانشکده نیست و در مواقع مختلف این مورد مهم را با مسوولان شهرستان در میان گذاشته ایم.

وی ادامه داد: تمامی حوزه های دانشکده از جمله معاونت درمان، بهداشت، غذا و دارو و توسعه بیش از حد توان خود در مسیر مدیریت و کنترل انتشار ویروس کرونا گام برداشته و توانسته اند این بحران را به خوبی مدیریت کنند اما به نظر می رسد در مقطع کنونی همانند اویل کار باید با راهکارهای مختلف از ظرفیت سایر سازمان ها و نهادها استفاده شود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =