طرح "سرباز مهارت" زمینه‌ساز ایجاد اشتغال مولد و پایدار جوانان است  

اهواز - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: طرح "سرباز مهارت" بستر مناسبی برای مهارت‌آموزی، افزایش توانمندی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای قشر جوان است.

به گزارش ایرنا افشین حیدری روز یکشنبه در نشست هماهنگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) و اداره کل ورزش و جوانان به منظور اجرایی شدن این طرح "سرباز مهارت" اظهار داشت: این طرح بستر مناسبی برای مهارت‌آموزی، افزایش توانمندی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای قشر جوان است.

وی ضمن تقدیر از حمایت‌های سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان افزود: طرح سرباز مهارت از طرح‌های بزرگی است که علاوه بر اثرگذاری لازم، می تواند به اشتغال‌آفرینی برای نسل جوان در استان کمک کند، قطعا این کار مشترک با سپاه استان مانند تجربه‌های گذشته به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه اکنون طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه با هدف غنی سازی دوره خدمت سربازی و کمک به اشتغال در کشور در حال اجرا است، گفت: بر اساس تفاهم نامه بین سپاه خوزستان و اداره کل ورزش و جوانان مقرر شد این طرح با رویکرد ویژه برای سربازان برگزار شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در ادامه گفت: این با وجود این طرح بسیار ارزشمند، می‌توان به پوشش نقاط ضعف جامعه جوان در خصوص بحث اشتغال کمک کرد. جوانان ما می توانند در حین خدمت مقدس سربازی، مهارت های لازم را آموزش ببینند که جا دارد از تلاش‌های سپاه خوزستان در این زمینه قدردانی کنم.

وی افزود: در طرح سرباز مهارت، کارکنان وظیفه در طول خدمت با گذراندن آموزش مهارت آموزی حداقل یک مهارت فنی را فراگرفته تا زمینه‌ی اشتغال آن‌ها پس از پایان خدمت هموارتر شود، لذا این دوره بسیار ارزشمند بوده و باید ادامه داشته باشد.

به گزارش ایرنا سربازان در طول مدت خدمت سربازی علاوه بر فراگیری فنون نظامی برخی مهارت ها را در قالب طرح سرباز مهارت فرا می گیرند و یکی از نهادهای مجری این طرح وزارت ورزش و جوانان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها