۷۹ کسب و کار فرهنگی و هنری در خراسان شمالی مشمول دریافت تسهیلات شدند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: ۷۹ آموزشگاه و مرکز فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این استان که از شیوع کرونا خسارت دیده‌اند، مشمول دریافت تسهیلات شدند.

حسین فرخنده، روز یکشنبه با بیان اینکه تسهیلات ۲۴ ماهه و با نرخ سود ۱۲ درصد خواهد بود، افزود: این تسهیلات در سه سقف ۱۶۰ میلیون ریال برای کارفرمایان دارای کدکارگاه به ازای هر کارمند یک کارکن شاغل بنگاه، ۸۰ میلیون ریال برای کارفرمایان خویش فرما و ۶۰ میلیون ریال برای آزادکاران فاقد بیمه پرداخت می شود.   

وی با اشاره به اینکه تاکنون هشت بنگاه آسیب دیده از کرونا در حوزه فرهنگ و هنر خراسان شمالی برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا تقاضای خود را ثبت کرده اند، خاطرنشان کرد: بانک های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، انصار، حکمت و موسسه اعتباری ملل از جمله بانک هایی هستند که متقاضیان بعد از ثبت تقاضای خود در سامانه کارا و معرفی به بانک مربوطه نسبت به دریافت تسهیلات خود اقدام کنند.

فرخنده افزود: متقاضیان به محض دریافت پیامک بر اساس کد ملی، باید فرایند ثبت‌نام و ارائه مشخصات اولیه را تکمیل و سپس اطلاعات ثبت شده به بانک‌های عامل ارسال و مراحل پرداخت تسهیلات را آغاز کنند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به ثبت نام کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب‌دیده در بحران کرونا برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا کرده است که متقاضیان مشمول این طرح می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir برای تسهیلات کرونا ثبت نام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در اوایل اریبهشت ماه گفته بود که شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری، بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال زیان به بخش فرهنگ و هنر این استان زیان وارد کرده است.

هم اکنون در استان خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت، هزار و ۱۱۵ مرکز فرهنگی و هنری وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =