کاهش آسیب های اجتماعی لرستان نیازمند کار پژوهشی گسترده است

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خم آباد گفت: کاهش آسیب های اجتماعی همچون طلاق و کودکان کار در استان نیازمند کار تحقیقاتی و پژوهشی گسترده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل و معاونین بهزیستی لرستان با تاکید بر ضرورت انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی استان افزود: در شورای فرهنگ عمومی استان، راه‌های کاهش طلاق در حال بررسی است که این مهم به کار تحقیق و پژوهشی گسترده و همه جانبه ای نیازمند است و بهزیستی می تواند در این راستا با دبیرخانه شورا همکاری کند.

وی ادامه داد: باید با داشتن آمار و ارقام صحیح برنامه ریزی کرد که این امر نیز با پژوهش و تحقیق امکان پذیر است.

وی کار در بهزیستی را نعمت دانست و تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان تحت پوشش بهزیستی و انجام کار تحقیقاتی برای رفع آسیب‌های اجتماعی در استان باید همراه با برنامه مبتنی بر علم؛ تدبیر و درایت باشد.

امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: همچنین ط یف وسیعی از جامعه هدف بهزیستی معلولانی هستند که توانایی انجام وظایف شخصی خود را هم ندارند که این افراد و وجود زنان و کودکان محروم تحت پوشش ؛ این نهاد را از بقیه دستگاه‌ها متمایز می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با تاکید بر مدیریت جهادی برای بهزیستی افزود:اگر در انجام فعالیت‌ها از ظرفیت های مردمی و تشکل‌های مردم نهاد با برنامه ریزی و تدبیر استفاده بشود خدمات بیشتر و ارزشمند تری می توان ارائه داد. 

وی همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: در سطح شهر صحنه‌هایی دیده می‌شود که خوشایند نیست بنابراین بهزیستی باید در این رابطه برنامه‌های لازم را اجرا  و مسایل مربوطه از جمله مشکلات حوزه کودکان کار را در استان ریشه یابی و حل کند.

وی ادامه داد: شب هنگام بانوانی در برخی مناطق عمومی از مردم کمک می خواهند که باید در سطح شهر جستجویی صورت گیرد که ریشه این مطلب چیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =