۲۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۴
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 83853113
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت ۳۰۰ واحد مسکن طرح کریمان در اردستان تصویب شد

کاشان- ایرنا- فرماندار اردستان گفت: بر اساس استقبال مردم شهرهای اردستان، زواره و مهاباد ساخت ۳۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح کریمان در کارگروه شورای مسکن‌ این شهرستان به تصویب رسید.

حمیدرضا تاملی عصر روز یکشنبه در نشست کارگروه شورای مسکن اردستان بیان کرد: اداره راه و شهرسازی بر همین اساس موظف شده است تا زمین مورد نیاز این واحدها را مشخص و جانمایی کند.

وی افزود: هیات مدیره انجمن خیران مسکن ساز نیز در ۱۰ روز آینده کار اهلیت سنجی افراد واجد شرایط را انجام می‌دهد تا اهالی این شهرستان که از زمین، مسکن و تسهیلات دولتی برای ساخت مسکن استفاده نکردند، مشخص شوند.

فرماندار اردستان تشریح کرد: تصمیم‌گیری در مورد نوع سازه، قیمت تمام شده و ایمنی بنا پس از بررسی و اعلام از سوی نظام مهندسی در نشست آینده شورای مسکن انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به این بناها، امضای تفاهم‌نامه ساخت سه هزار واحد مسکن روستایی در سطح استان اصفهان و منجمله ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد در اردستان و ظرفیت ایجاد شده برای متقاضیان در مورد استفاده از ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت، مشکل خانه افراد بدون مسکن در این شهرستان‌ برطرف می‌شود.

تاملی به متقاضیان مسکن توصیه کرد تا به هیچ وجه وارد فضای بورس بازی زمین و مسکن‌ نشوند و اجازه ندهند دلال‌ها اقدام به کسب درآمدهای نامعقول در این بخش کنند.

وی تاکید کرد: هر کس متقاضی خانه‌دار شدن است، می‌تواند نیاز خود را در یکی از این روش‌ها تامین کند و از این رو مردم در پی واگذاری یا رها کردن زمین نباشند زیرا تامین زمین رایگان با دولت و ساخت با متقاضی است که البته بانک‌ها و خیران هم برای تامین بخشی از هزینه‌ها کمک خواهند کرد.

طرح جامع مسکن کریمان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) در قالب چند مدل در این شهرستان آغاز شد.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =