استاندار آذربایجان‌شرقی بر توقف اخذ عوارض در محور تبریز-‌ارومیه تاکید کرد

تبریز-ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی ضمن انتقاد از بروز ناهماهنگی برای اخذ عوارضی در محور تبریز- ارومیه، توقف سریع اخذ عوارض در این آزاد راه در حال ساخت را خواستار شد.

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اخذ عوارض در آزادراه ارومیه به تبریز بدون هماهنگی با استانداری‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی صورت گرفته است، اظهار داشت: این اقدام تا زمان تکمیل این پروژه باید متوقف شود.

وی با اشاره به اینکه اخذ عوارض در مسیری که هنوز تکمیل نشده است کار درستی نیست، افزود: این موضوع در نامه مشترکی با امضای بنده و استاندار آذربایجان غربی به وزیر راه و شهرسازی اعلام و بر توقف این کار تاکید شده است.

پورمحمدی ادامه داد: در حالی که تنها یک قطعه از این آزاد راه تکمیل شده است، منطقی نیست در مسیری که هنوز نافص است و چندین پیمانکار دارد، از مردم و کسانی که در این مسیر سکونت دارند عوارض گرفته شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی در خصوص توقف اخذ عوارض تا زمانی که بزرگراه ارومیه-تبریز تکمیل نشده است، اقدام کند.

به گزارش ایرنا، اخذ عوارض با نرخ های متفاوت و بالاتر از حد معمول موجب نارضایتی مردم و به ویژه رانندگان وسایل نقلیه سبک و سنگین در این محور شده است.

این آزاد راه به طول ۱۶۰ کیلومتر در ۶ قطعه با اعتبار پیش بیین شده ۲۰ هزار میلیارد ریال در حال اجراست که از ارومیه شروع و به باسمنج در تبریز و در نهایت به آزاد راه تبریز- زنجان متصل می‌شود.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =