۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۰
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83853040
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲۲ هزار تن گندم در سقز خریداری شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره جهاد کشاورزی سقز از خرید تضمینی گندم و کلزا در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۲۲ هزار تن گندم و ۵۰۶ تن کلزا خریداری شده است.

محمد نافع علایی نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به آغاز رسمی خرید تضمینی گندم از روز دهم تیرماه در شهرستان سقز، تاکنون حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن گندم از تولیدکنندگان توسط مباشرین خرید گندم، اعم از سیلوها و مراکز خرید تعاون روستایی تحویل گرفته شده است.

وی اضافه کرد: تا این تاریخ بیش از ۵۰۶ تن دانه روغنی کلزا نیز از کلزاکاران به صورت تضمینی در این شهرستان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان سقز یکی از قطب های تولید گندم است، افزود: برای امسال، تولید ۱۸۵ هزار تن گندم در این شهرستان پیش بینی شده است.

علایی نیا افزود: امسال ۹ مرکز خرید تعاون روستایی، گندم مازاد بر نیاز زارعان سقزی را با قیمت تضمینی خریداری و تحویل می‌گیرند.

درختان و فضای سبز سطح شهر سقز سم پاشی شد

معاون خدمات شهری شهرداری سقز از پایان عملیات سم پاشی درختان و فضای سبز سطح شهر سقز خبر داد و گفت:در ۱۷ روز کاری ۴۰ هزار اصله درخت با ۱۴۷ هزار لیتر سم رقیق شده علیه آفات و حشرات فصلی سم‌پاشی شد.

اهون اردلان اظهار داشت: هر ساله به منظور کنترل آفت، مبارزه با بیماری های گیاهی و حفظ سلامت اشجار، طرح سمپاشی درختان توسط فضای سبز شهرداری سقز درسطح شهر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات سم پاشی درختان سطح شهر سقز با هدف مقابله و مبارزه با آفات توسط چند اکیپ کاری در نقاط مختلف شهر در دستور کار قرار گرفت، افزود: این سم با کیفیت و استاندارد، کمترین آسیب و حساسیت پوستی و بیماری برای انسان و  همچنین مشکلات زیست محیطی و بیشترین تاثیرگذاری را در از بین بردن آفات دارد.

اردلان یادآور شد: سموم استفاده شده شامل کنفیدور، پروباژیت، دروسبان و دیمتوآت جهت مبارزه با آفات و بیماری‌های درختان از جمله آفات مکنده (شته، مگس سفید، زنجرک ها) روی برخی از آفات جونده مانند لارو، حشرات خاکزی، موریانه ها، کنه، انواع شپشک، سوسک و برگ‌خوار با دز استاندارد ۲ لیتر سم در هزار لیتر آب استفاده شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =