روند نزولی بیماری کرونا در خوزستان شکننده‌است

اهواز - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با ابراز امیدواری نسبت به ادامه روند نزولی بیماری کرونا در خوزستان گفت: روند نزولی کرونا در استان شکننده‌است و با کوچکترین غفلت می‌تواند مانند خردادماه روند افزایشی پیدا کند.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز یکشنبه در نشست ستاد استانی بیماری ناشی از ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت: در خرداد ماه تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان خوزستان روند افزایشی داشت ، در اوایل تیرماه این روند به مدت ۲ هفته دارای ثبات بود و از ۱۴ تیرماه به بعد روند نزولی را در شهرهای مختلف استان شاهد هستیم که امیدواریم این روند کاهش همچنان ادامه یابد.

وی از مردم خوزستان خواست همانند گذشته فاصله‌گذاری هوشمند را رعایت کنند و استفاده از ماسک را در همه مکان‌ها جدی بگیرند البته پس از اجباری شدن ماسک از ۱۵ تیر گزارش های میدانی نشان داده استفاده بیشتر مردم از ماسک است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی  جندی شاپور اهواز با اشاره به این که بازارچه‌های محلی به ویژه در مناطق حاشیه‌ای شهرها همچنان از نظر دستورالعملهای بهداشتی رها شده اند گفت:  کنترل این بازارچه‌ها می‌تواند کمک بزرگی  در کنترل  و کاهش بیماری کرونا داشته باشد.

وی  یادآور شد: هفته گذشته کادر درمانی با لباس حفاظتی و پلاکارد با شعار حمایت مردم از کادر درمانی با رعایت پروتکل بهداشتی، در میادین و بازار اهواز حاضر شدند که بازخورد خوبی به دنبال داشت لذا اگر این اتفاق در شهرهای مختلف استان اجرایی شود می‌تواند اثرگذاری خوبی بین مردم داشته باشد.

قدرت بیماری زایی کرونا ۹ برابر بیشتر شده است

ابول‌نژادیان ادامه داد: بررسی‌های مختلف روی ویروس کرونا نشان می‌دهد که یک اسیدآمینه از ویروس جابجا شده و همین امر موجب شده قدرت عفونت‌زایی، بیماری‌زای و انتشار آن بین سه تا ۹ برابر افزایش یابد.

وی با بیان این که از ابتدای شیوع کرونا در خوزستان ۶ بیمارستان در اهواز به عنوان بیمارستان معین انتخاب شدند توضیح داد: در حال حاضر در نتیجه عملکرد خوب مردم و کاهش شیب بیماری، بیمارستان شهید منفرد نیاکی اهواز از خدمات دهی به بیمارن کرونایی خارج شد، پیش‌بینی می‌شود بیمارستان طالقانی نیز که تعداد بیماران کرونایی بستری در آن از ۲۰ بیمار کمتر است به زودی  بدون بیمار کرونایی شود البته تمامی بیمارستان‌های استان آماده هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نیز متعهد شده است آزمون عملی خود را با تعداد محدود یعنی پنج نفر در هر سالن و نه بیشتر برگزار کند.

به گزارش ایرنا از ۲۰ اردیبهشت ماه تا کنون وضعیت خوزستان از لحاظ شیوع بیماری کرونا قرمز بوده است. 

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روند ابتلا به کرونا در خوزستان از ۱۵ تیرماه به بعد روند کاهشی شده و  آمار بیماران کرونایی بستری در استان روز شنبه نسبت به ۱۰ روز پیش۳۵۰ نفر کاهش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =