بیش از ۳۱ هزار مرسوله پستی از سردشت به نقاط مختلف کشور ارسال شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره پست سردشت گفت: بیش از ۳۱ هزار مرسوله پستی از این شهرستان امسال به نقاط مختلف کشور ارسال و موجب کسب رتبه دوم استانی برای این شهرستان شده است.

کمال عثمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سه ماهه اول امسال، ۳۱ هزار و ۲۱۰ مرسوله شامل بسته، امانت و پاکت پستی از سردشت به سایر نقاط کشور ارسال و  ۳۲ هزار و ۱۵۵ فقره از داخل و خارج کشور به این شهرستان وارد شده است.

وی بیان کرد: امسال اداره پست این شهرستان در مرسولات ارسالی پیشتاز با رشد ترافیک ۱۱۷.۶ درصدی و همچنین سرویس‌های سفارشی، ویژه و خرید به ترتیب با رشد ۶۴، ۵۷ و ۶۷ درصدی توانست رتبه دوم استان را کسب کند. 

رییس اداره پست سردشت گفت: این اداره با وجود بالاترین ترافیک مرسولات پستی در تاریخ خود، از جنبه‌های ایمنی، سلامت کارکنان و دریافت کنندگان خدمات پستی غافل نبوده و برای حفظ سلامتی و ایمنی نامه‌رسانان و هموطنان، به‌صورت روزانه مرسولات خود اعم از وارده و صادره را در شرایط کامل بهداشتی و دور از هرگونه آلودگی با انجام محلول‌پاشی و گندزدایی آماده‌سازی می‌کند.

وی افزود: در شرایط وجود بیماری کرونا و برابر اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اداره پست این شهرستان با توجه به نیاز، بدون اجرای طرح شیفت‌بندی و دورکاری با تمام نیروهای خود به ارایه خدمات به شهروندان پرداخت.

با وجود فناوری‌های نوین ارتباطی و سهولت و دسترسی آسان و سریع به اینترنت و گسترش کسب و کارهای فضای مجازی و از طرفی تعطیلی مراکز حمل بار از جمله باربری‌ها، پست با افزایش حدود ۲ برابری ترافیک بسته‌ها و امانات پستی مواجه شد.

سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =